Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Brabantia ogłasza międzynarodowy konkurs promujący młodych projektantów

konkurs-brabantia

Kierując się sukcesem zeszłorocznego konkursu „Design Your Bin” (Zaprojektuj Swój Kosz), Brabantia, wiodąca marka branży wyposażenia wnętrz, ogłasza nowy konkurs dla projektantów, mający na celu stworzenie wzoru będącego następcą znanego projektu Patrice.

Konkurs o nazwie „Pimp Our Print” (Odmień Nasze Wzornictwo) rozpocznie się 3. września 2013 roku. Będzie on skierowany do wszystkich adeptów sztuki projektowania na całym świecie bez względu na wiek, doświadczenie czy miejsce zamieszkania.
Anne Slaats, Kierownik Działu Komunikacji w Brabantia, stwierdziła: „Głównym celem tego konkursu jest dostrzeżenie wschodzących talentów wśród projektantów i promowanie ich. Chcemy, by młode pokolenie kreatywnych ludzi przedstawiło oryginalne i świeże projekty, które uchwycą w zmyślny sposób ducha współczesnych czasów, tak jak zrobił to wzór Patrice te 40 lat temu.”

Popularny wzór Patrice, stworzony przez Patrice van Uden, został wprowadzony przez markę Brabantia w 1970 r. Wyróżnia się on wzorem kwiatowym utrzymanym w barwach brązu i cyklamenu na pomarańczowym tle. Element „kwiatowy” został początkowo wycięty z papieru, następnie wykonano szkic, a dopiero później wzór został nałożony metodą sitodruku w dwóch barwach, co nadało całości „warsztatowy” charakter. Był to najpopularniejszy projekt w historii Brabantia.
Osoby biorące udział w konkursie „Pimp Our Print” zachęca się do puszczenia wodzy wyobraźni i eksperymentowania ze stylem i nośnikiem włącznie ze sztuką nowoczesną, street art, fotografią, ilustracją, tekstyliami i zdobnictwem ręcznym.

Akceptowane będą wszelkie nośniki, które mogą być przesyłane i reprodukowane cyfrowo. Projekty muszą być dziełami autorskimi i zostać przesłane przez stronę www.brabantia.com/design w formacie JPG przed upływem 22 Października 2013 r.
Wszystkie nadesłane prace zostaną zaprezentowane w Galerii, gdzie opinia publiczna wyłoni swojego faworyta. Czy jesteś gotów dołączyć do zespołu projektantów Brabantia i wspólnie z nami tworzyć historię?
W celu wyłonienia zwycięskiej pracy Brabantia powołała Międzynarodową Komisję* złożoną z autorów popularnych blogów dotyczących projektowania. Zadaniem komisji będzie zawężenie puli przesłanych prac do listy finałowych wzorów, z której Jury Brabantia wyłoni ostateczną, zwycięską pracę.
Oprócz szansy na zaprezentowanie swojego wzoru i nazwiska na szeregu pojemników marki Brabantia oraz – co nie wykluczone – na całej gamie produktów, włącznie z Pojemnikami Na Pieczywo, Koszami Otwieranymi Dotknięciem oraz Koszami Pedałowymi, laureat konkursu otrzyma również trzydniową wycieczkę dla dwóch osób wraz z biletami na Salone Internazionale del Mobile 2014 w Mediolanie, pobytem w luksusowym hotelu oraz pokryciem kosztów podróży swojego życia (11-13 kwietnia 2014 r.).
Zdobywcy kolejnych miejsc w konkursie otrzymają unikalne, wykonane na zamówienie zestawy pojemników Brabantia z nadrukiem swojego wzoru.

Osoby nie będące projektantami będą miały możliwość wygrania „Nagrody Publiczności” przyznanej na podstawie ilości głosów otrzymanych na stronie konkursowej. Najpopularniejsze prace będą następnie otrzymywać głosy entuzjastów w serwisie Facebook w celu wyłonienia najbardziej popularnego projektu. Pięć osób, które otrzymają najwięcej głosów od publiczności, otrzyma zestaw pojemników Brabantia z nadrukiem swojego wzoru.
Sprawdź szczegóły konkursu już dziś na stronie www.brabantia.com/design

Aktualizacja: 27.08.2013
Uwagi dla redaktorów:
W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy zapoznać się z treścią strony konkursowej: www.brabantia.com/design
Rozpoczęcie konkursu nastąpi dnia 3 września 2013 r. Zakończenie przyjmowania prac konkursowych nastąpi dnia 22 października 2013. Lista zwycięzców w kategorii profesjonalistów oraz laureatów Nagrody Publiczności zostanie ogłoszona w połowie listopada 2013 r.
*Skład Międzynarodowej Komisji konkursu „Pimp Our Print”:
Micle-Mihai Cristian, magazyn Freshome – magazyn dla każdego, kto pasjonuje się projektowaniem, architekturą, artykułami luksusowymi, podróżami, stylem życia oraz kreatywnością w zaciszu domu
Yvonne Eijkenduijn z Yvestown, czołowa blogerka pisząca o wystroju wnętrz, mieszkająca w Belgii
Jo Yana z Deco Design – francuskiego forum/bloga poświęconego najnowszym trendom w wystroju wnętrz, projektowaniu, współczesnej sztuce, fotografii oraz towarom luksusowym
Andrew Dunning z APD Interiors, zwycięzca „Decorex Loves Bloggers” oraz ambasador Interior Design Chat w Wielkiej Brytanii
Desiree Groenendal – Vosges Paris www.vosgesparis.blogspot.nl, inspirujący dziennik poświęcony projektowaniu wnętrz, dekoracji oraz odnajdywaniu piękna w niedoskonałościach
Danielle de Lange – The Style Files www.style-files.com, dziennik internetowy poświęcony projektowaniu i stylowi (życia)
Vanessa Brady, Prezes Society of British Interior Design – organizacji zrzeszającej projektantów wnętrz z Wielkiej Brytanii, wyznaczającej normy w dziedzinie aranżacji wnętrz, przedstawicielka organizacji w Radzie Europejskiej (Architekci i Projektanci Wnętrz)
Goedele Verrecas z www.ohmygoodness.be, dziennikarka, fotograf oraz finalistka konkursu Weekend Knack Blog Awards
Irene Schampaert http://www.puurconfituur.be/, grafik, ilustratorka i finalistka konkursu Weekend Knack Blog Awards
Anne Slaats, Kierownik Działu Komunikacji w Brabantia
Jury Brabantia:
Mechteld Petersen, Dyrektor Działu Jakości w Brabantia
Joris Smeets, Projektant w Brabantia
Tatjana Quax, założycielka holenderskiej agencji kreatywnej Studio Aandacht oraz Dyrektor Działu Projektowania
Daniera ter Haar i Christoph Brach, założyciele holenderskiej pracowni projektowej Raw Color
Dokumenty
Brabantia Pimp Our Print Design Competition_EN.pdf (tekst w j. angielskim)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl