Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Czy prasowanie może być łatwe i przyjemne?

prasowanie

Prasowanie nie należy do najmilszych czynności dnia codziennego. Może coś o tym powiedzieć gospodyni domowa, która zmaga się najczęściej z ogromnymi stertami ubrań do uprasowania. Już sam taki widok zniechęca do tego, by wziąć żelazko do ręki. Nie musi jednak tak być. Prasowanie oczywiście nie stanie się ulubionym i zachwycającym zajęciem, ale może być łatwiejsze i przyjemne. Tak, jest to możliwe, pod warunkiem, że zaopatrzymy się w dobre żelazko.
Jakie będzie odpowiednie ?  To zależy indywidualnie od każdego z nas, od tego czego oczekujemy od takiego urządzenia i od tego jak wielkie mamy potrzeby.


Na rynku jest mnóstwo producentów żelazek, którzy w swych ofertach mają mnóstwo modeli tych urządzeń AGD. Wystarczy tylko wybrać. No właśnie- wybrać. Może to sprawić kłopot nie jednej osobie, ale wcale nie musi. Najważniejsze przy zakupie żelazka jest to, żeby kierować się swoimi potrzebami, bo to do nich dopasowujemy sprzęt. W wyborze bardzo pomagają nam parametry żelazka na które trzeba zwracać uwagę, jeśli chce się kupić odpowiednie urządzenie.


Najważniejszymi z nich są moc żelazka, rodzaj stopy i dodatkowe funkcje. Wybierać można spośród żelazek bezprzewodowych, turystycznych, parowych i systemowych. Najbardziej popularne i najchętniej kupowane to urządzenie parowe. Ma możliwość wytwarzania pary wodnej, co niezwykle ułatwia prasowanie bardzo zagniecionego materiału. Cena takiego żelazka zaczyna się już od 40 złotych, ale jeśli pokusimy się o model z dodatkowymi funkcjami, np. blokadę kapania, funkcję samoczyszczenia, czy inne równie użyteczne, to jasne jest, że zapłacimy więcej. Dodatkowe funkcje znacznie ułatwiają pracę, ale nie są one najważniejsze. Jak sama nazwa wskazuje, są one dodatkowe. Przy zakupie tego urządzenia należy przede wszystkim wziąć pod uwagę moc żelazka. Im ona wyższa, tym prasowanie szybsze, łatwiejsze i skuteczniejsze. Najlepsze żelazka osiągają moc od 2200 W do 2400 W, nagrzewają się w kilka sekund, szybko reagują na zmianę temperatury i skuteczniej wytwarzają parę, dzięki czemu szybciej można uporać się z dużą ilością prasowania.


Kolejną bardzo ważną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę kupując żelazko, to jego stopa. Powinna być trwała, odporna na zarysowania, nie powinna powodować wyświecenia materiału, nie powinna się do niego przywierać i najlepiej, gdy otwory parowe są umieszczone po jej bokach w dwóch rzędach. Najlepsze żelazka mają stopy pokryte bardzo odpornymi powłokami, ceramiczną, lub szafirową. Powłoka teflonowa i stalowa ma mniejszą odporność na zarysowania. Ważne także, by stopa była odpowiednio zwężona z przodu, co znacznie ułatwi rozprasowywanie najtrudniejszych zakamarków ubrania.


Jeśli chodzi o dodatkowe wyposażenie żelazka ,za które gotowi jesteśmy zapłacić trochę większe pieniądze w celu naszej wygody a także dłuższego i sprawnego użytkowania sprzętu, to warto by urządzenie posiadało system antywapienny, który zapobiega powstawaniu kamienia w kanalikach parowych. Dzięki niemu para wyrzucana pod ciśnieniem nie brudzi tkanin białym, wapiennym płynem. Dodatkową bardzo istotną funkcją jest samoczyszczenie. Nie musimy decydować się na tzw. "wypasione" modele, które są przebogate w dodatkowe funkcje, ale te dwie- system antywapienny i samoczyszczenie to podstawa dobrego żelazka.

Bardzo ważne, by utrzymywać urządzenie w czystości, bo mamy gwarancję, że będzie niezawodnie i długo działało. Ktoś mógłby powiedzieć, że żelazko, to po prostu żelazko, ale to nie prawda. Tak mówi osoba, która nie jest obarczona obowiązkiem prasowania. To naprawdę nic miłego, gdy trzeba zmagać się przez większą część dnia ze stertą prasowania, dlatego jeśli możemy wydać większe pieniądze na zakup porządnego żelazka, to nie wahajmy się. Wartościowy model sprawi, że prasowanie będzie dużo łatwiejsze, przyjemniejsze i szybsze. W dzisiejszych czasach nie trzeba się męczyć i szargać nerwów przez takie prozaiczne zajęcie, jak prasowanie. Zaawansowana technika sprawiła cuda, więc z nich korzystajmy. Jeśli możemy ułatwić sobie życie, to róbmy to, a będzie ono przyjemniejsze.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl