Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Efektywne wykorzystanie szafki pod zlewozmywakiem

Szafkę pod zlewozmywakiem na pierwszy rzut oka niezwykle trudno wykorzystać w sensowny sposób. Kiedy w kuchni panuje porządek, wszystko jest efektywnie rozplanowane to owa szafka okazuje się miejscem gdzie zazwyczaj postawiony jest kosz na śmieci. Warto jednak sprawdzić jak można efektywnie, maksymalnie wykorzystać szafkę pod zlewozmywakiem. Jest sporo możliwości, istnieją najróżniejsze metody aranżacji tej właśnie przestrzeni.

Kubeł na śmieci lub montaż przegród do segregacji odpadów
Tradycja nakazuje by w szafce pod zlewozmywakiem znajdował się kosz na śmieci. I to właściwie jego naturalne miejsce. Jednak z uwagi, iż w coraz większej ilości miejsc w naszym kraju należy prowadzić segregację śmieci, to gdy pozwala przestrzeń pod zmywakiem, warto w szafce zamontować przegrody do segregacji śmieci. Tym samym segregowanie odpadków nie sprawi większych trudności, nie trzeba niektórych typów odpadów gromadzić w innych miejscach.

Szuflada gdy to tylko możliwe
Chcąc wykorzystać efektywnie każdy kąt kuchni i gdy przestrzeń pod zlewozmywakiem na to pozwala, warto postawić na szuflady, szafki z szufladami, które pomieszczą najróżniejsze przedmioty. Można tam przechowywać przybory niezbędne do pracy w kuchni, środki odpowiadające za utrzymanie czystości, najróżniejszego rodzaju chemię. Dobrze zaprojektowane szafki pod zlewozmywak z szufladami pozwalają na sensowne porozstawianie różnego rodzaju środków i przyborów kuchennych.

Brak szuflad w szafie to nie problem
Oczywiście nie każdy ma możliwość zafundowania sobie komfortu w postaci szafy z szufladami. Zazwyczaj dzieje się tak kiedy konstrukcja zlewozmywaka wprowadza liczne ograniczenia. W takiej sytuacji istnieje kilka rozwiązań efektywnego zagospodarowania przestrzeni w tym miejscu. Kosz na śmieci będzie zajmował sporo miejsca ale można również wstawić lub zamontować na ściankach bocznych oraz po wewnętrznej stronie drzwi koszyczki. To pozwoli trzymać najbardziej potrzebne środki czystości pod ręką, nie będzie trzeba ich chować w innym miejscu czy stawiać na widoku, w kuchni. Tego typu wykorzystanie szafki pod zlewozmywakiem zapewnia bezpieczeństwo, szczególnie gdy w domu są małe dzieci i nie chcemy aby niebezpieczne dla zdrowia produkty dostały się w ich ręce.

Ciekawym rozwiązaniem będzie również montaż drążka, który pozwoli na wieszanie ściereczek czy też płynów do czyszczenia. Warto sięgać po różnego rodzaju rozwiązania gdy szafka pod zlewozmywak na pierwszy rzut oka nie daje wielu możliwości wykorzystania.

Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne w szafkach pod zlewozmywaki
Producenci szafek kuchennych, w tym pod zlewozmywaki stosują ułatwienia konstrukcyjne. Jednym z takich ułatwień jest bez wątpienia system wspomagania, dzięki któremu otwieranie szafki nie wymaga ciągnięcia za uchwyt. Wystarczy lekko nacisnąć drzwiczki i szafka sama się otworzy. W przypadku szafek pod zlewozmywak jest to znaczące ułatwienie, szczególnie kiedy ma się zajęte ręce, a trzeba skorzystać choćby z kosza na śmieci, który znajduje się w takiej szafce.

Doskonale widać więc, że szafki pod zlewozmywaki można wykorzystać w przeróżny sposób. Nawet kiedy nie są one wielkie, kiedy zlewozmywak zajmuje dużo miejsca, nie musi to być tylko i wyłącznie miejsce na kosz oraz rupieci. Grunt to pomysłowe, oryginalne podejście, które pozwoli maksymalnie wykorzystać wnętrze w takiej szafce.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl