Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Inteligentny kosz na śmieci - poznaj polski startup Bin-e

Bin-e to pierwszy na świecie innowacyjny inteligentny kosz na śmieci przystosowany do segregacji odpadów. Jest to na chwilę obecną najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie pozwalające na efektywną segregację śmieci w przestrzeniach biurowych lub publicznych. Inteligentny kosz na śmieci znajdzie swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie w ciągu dnia przewija się dużo ludzi: w centrach handlowych, miejscach użytku publicznego, na lotniskach, dworcach czy w nowoczesnych biurowcach.

Inteligentny kosz na śmieci Bin-e nie tylko pozwala zachować higienę oraz ukryć przed wzrokiem niepotrzebne odpady, ale wykona za nas cały proces decyzyjny: do którego pojemnika wrzucić dany przedmiot. Spójne stylistyczne, minimalistyczne w formie urządzenie zaczyna swoją pracę od razu po wrzuceniu do głównej komory przedmiotu. Tam, dzięki specjalnie zaprojektowanym czujkom, kosz na śmieci inteligentny rozpoznaje, z czego wykonany został przedmiot, zgniata go i kieruje do odpowiedniego kontenera wysyłając jednocześnie informację o stopniu zapełnienia danego pojemnika do zewnętrznego serwera oraz chmury, by na bieżąco usprawniać procesy rozpoznawania odpadów. Skorelowane z nim urządzenie zewnętrzne poinformuje nas, kiedy dany kontener będzie wymagał opróżnienia. System został tak zaprojektowany, by możliwe było zebranie danych na temat wszystkich koszy w biurowcu czy danej przestrzeni. Umożliwia to prowadzenie rzetelnej statystyki na temat segregowania odpadów, by zwiększyć wydajność tego procesu lub całkowicie go zoptymalizować. Urządzenie może również przesyłać informacje bezpośrednio do firmy zajmującej się logistyką odpierania odpadów selektywnych, by cały proces można było...

inteligentny kosz na śmieci

Bin-e kryje w swoim wnętrzu cztery pojemniki na: papier, plastik, szkło oraz odpady zmieszane. I bez względu na to, czy pozbywamy się przeczytanej gazety, butelki po soku, kubka po kawie czy resztek naszego obiadu, mamy pewność, że trafi on do odpowiedniego pojemnika na segregację. Cóż za oszczędność czasu, energii i zasobów naturalnych!

Inteligentny kosz na śmieci Bin-e pasuje do każdego wnętrza. Biała, spójna bryła stworzona na bazie graniastosłupa, o opływowym, ergonomicznym kształcie nadaje przestrzeni rysu nowoczesności, ale nie surowości. Dzięki opływowym krawędziom, białej barwie i zielonym, optymistycznym logo, pojemnik jest przyjemny w odbiorze, atrakcyjny i przyjazny wizualnie. Można powiedzieć, że swoim wyglądem zachęca wręcz do korzystania z niego. Czarny, kontrastujący z resztą pojemnika otwór na odpady nie pozostawia wątpliwości dokąd należy wrzucić niepotrzebny nam przedmiot. Pojedyncza, cienka pozioma linia, zdobi i jeszcze bardziej "oswaja" pojemnik, wprowadzając korzystających z niego w pozytywny nastrój.

Rzetelne posegregowanie śmieci oraz ich kompresja do jak najmniejszych rozmiarów pozwala na efektywne ich ponowne wykorzystanie w przemyśle. Wykorzystanie odpadów selektywnych pozwala na zaoszczędzenie na kosztach produkcji wielu przedmiotów codziennego użytku: toreb, papieru, tkanin syntetycznych czy butelek. Dzięki temu, że wyrzucone przez nas odpady zostały posegregowane oraz zgniecione, odbieranie ich przez firmy zewnętrzne kosztuje zdecydowanie mniej, jest proste, ekonomiczne i o wiele czystsze niż dotychczas. Kosze na śmieci inteligentne to sprytne oraz jakże użyteczne wykorzystanie zaawansowanych technologii do radzenia sobie z problemem współczesnego świata, jakim jest nadprodukcja śmieci.

Zakup inteligentnych koszy na śmieci to jednorazowa inwestycja w nowy wymiar czystości w przestrzeniach, w których przebywamy. Inteligentne kosze na śmieci zastosowane w firmie pozytywnie wpływają na wzrost wykorzystania odpadów selektywnych oraz obniżenia kosztów odbierania i przetwarzania odpadów. Być może w przyszłości pozwolą także na uniknięcie opłat i podatków związanych z produkcją przez nas śmieci. Umieszczenie tylko jednego kosza zamiast czterech osobnych we wnętrzu, pozwala także na zaoszczędzenie przestrzeni i zachowanie spójności stylistycznej. Badania wykazały, że inteligentne kosze na śmieci nie tylko redukują koszt pracy związanej z segregacja odpadów, ale także prowadzą do zaoszczędzenia około 30% paliwa wykorzystywanych przez samochody firm odbierających odpady.

Inteligentne kosze na śmieci Bin-e wnoszą segregację na nowy, lepszy wymiar, co jest tożsame z polepszeniem procesów recyklingu oraz dzięki temu chronieniu nieodnawialnych i odnawialnych zasobów naturalnych. W przeprowadzonych badaniach udowodniono, że przy pobieraniu odpadów z koszy Bin-e wskaźnik wzrostu recyklingu podniósł się do 80%. Umieszczenie inteligentnych koszy w pomieszczeniach, w których pracujemy, sprawia, że nasze miejsce pracy staje się nie tylko czyste i wolne od widocznych gołym okiem odpadów, ale także przyjazne środowisku. To niesamowite, jak podejmując mądre oraz przemyślane decyzje związane z biznesem możemy znacznie ograniczyć nasz ślad węglowy związany z utylizacją tworzonych przez nas odpadów i realnie chronić środowisko, które nas otacza.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl