Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kosza na śmieci?

Na pewno każdemu z nas choć raz zdarzyło się poczuć nieprzyjemny zapach po przekroczeniu progu własnego domu. Wnikliwe śledztwo zazwyczaj prowadzi do kosza na śmieci. To tam mieszają się wszystkie zapachy świata tworząc wyjątkowo nieprzyjemną woń. Zaproszenie gości do takiej przestrzeni na pewno nie stawia domowników w dobrym świetle. Co zrobić by uniknąć kompromitacji? Jak pozbyć się brzydkiego zapachu?

Podstawowa kwestia to zlokalizowanie źródła problemu. Jeżeli nieprzyjemny zapach wydobywa się z kosza na śmieci, warto zajrzeć do środka i dokonać analizy zawartości. Często wyrzucamy różne papiery, puszki, resztki jedzenia czy napojów do jednego pojemnika. W temperaturze pokojowej jedzenie szybko ulega zepsuciu wydzielając wyjątkowo nieprzyjemny zapach. Czasami nawet nie zdążymy napełnić kosza, by poczuć, że coś jest nie tak. Nawet niewielka ilość śmieci może skutecznie uprzykrzyć nam życie. Dlatego warto postawić na segregację rzeczy, które wyrzucamy. Najlepiej zaopatrzyć się w kilka niewielkich pojemników i starać się nie mieszać mokrych odpadków z papierami. Dobrym pomysłem będzie również płukanie butelek po sokach czy mleku lub puszek po konserwach przed wyrzuceniem. Istnieje wtedy mniejsza szansa, że coś się zepsuje i zacznie brzydko pachnieć.

Oczywiście, segregacja śmieci nie może stanowić sensu życia. Każdemu zdarza się zapomnieć, w pośpiechu wyrzucić kawałek zepsutej ryby czy wychodząc rano do pracy włożyć do kosza opakowanie niedojedzonego jogurtu. Bakteriom nie trzeba wtedy dwa razy powtarzać i po powrocie już w progu powitają nas nieprzyjemne aromaty. Warto więc postawić na inne sposoby i środki do niwelowania brzydkiego zapachu.

Jednym z najszybszych i najskuteczniejszych sposobów jest zastosowanie odświeżacza powietrza. Producenci oferują szeroką gamę tych niezwykle przydatnych gadżetów. Od naszpikowanych chemią zielonych flakonów o zapachu leśnym po absolutnie ekologiczne i niezwykle delikatne produkty. Wybór zależy od naszych upodobań i zasobności portfela. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązania, ponieważ odświeżaczy można używać zawsze, kiedy poczujemy nieprzyjemny zapach. Wystarczy kilka sekund i w pomieszczeniu roznosi się woń kwiatów, perfum czy morskiej bryzy.

Jeżeli stawiamy na profilaktykę, bo należymy do tej grupy ludzi, która woli zapobiegać przykrym sytuacjom, warto zainwestować w dobrej jakości świece zapachowe. Nie tylko uprzyjemnią nam codzienne funkcjonowanie, ale przede wszystkim sprawią, że przykre aromaty wydobywające się z kubła na śmieci nie będą dominowały w naszej przestrzeni.

Brzydki zapach można również niwelować już w koszu. Jedną z najtańszych opcji jest użycie kilku kropli olejku eterycznego. Spryskujemy wnętrze pojemnika takim olejkiem i mamy pewność, że żadna brzydka woń się z niego nie wydostanie.

Ładny zapach to nie tylko wizytówka naszego mieszkania, ale przede wszystkim prosty sposób na stworzenie przyjemnej atmosfery. Jeżeli jakaś przestrzeń dobrze nam się kojarzy, to z chęcią do niej wracamy. Dlatego dla dobrego samopoczucia warto nie tylko zwracać uwagę na to co jemy, ale też na to co wyrzucamy do kosza, bo tak prosta z pozoru czynność może napsuć nam sporo krwi. Nie czekajmy, aż rodzina i znajomi przestaną nas odwiedzać, a teściowa otrzyma pretekst do złośliwości, zadbajmy o kubeł na śmieci i zainwestujmy w dobre odświeżacze powietrza.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl