Masz pytanie? tel: 733 999 777 e-mail: sklep@koszenasmieci.pl
Jak pozbyć się zapachu papierosów?

Nie ma nic bardziej denerwującego niż niechciany, irytujący zapach. Szczególnie w domu, w sypialni, kiedy chcemy się zrelaksować. Jednym z takich niechcianych zapachów jest smród papierosowego dymu. Szczególnie, kiedy nie palimy.

Skąd u niepalącego dym papierosów? Być może pali partner, albo odwiedzili nas goście i zadymili wnętrze. A może wprowadzamy się do wynajmowanego mieszkania, w którym wszystko jest tym zapachem przesiąknięte i chcemy się go pozbyć? Niezależnie od powodu, są sposoby, by tego dokonać i oczyścić atmosferę.
Pierwszym krokiem powinno być pozbycie się wszelkich niedopałków, resztek tytoniu, popiołu i tym podobnych. Umycie popielniczek i wyrzucenie pustych opakowań. W miarę możliwości także odizolowanie pozostałych papierosów poprzez zamknięcie ich w szczelnym pojemniku – plastikowym pudełku lub szczelnie zamykanej puszce. Ważne, by pozbyć się wszelkich źródeł zapachu, z których będzie mógł rozprzestrzeniać się dalej.

Kolejny etap niestety nie jest miły i łatwy, a sprowadza się do uprania wszystkich tkanin, które były narażone na kontakt z dymem. Są to przede wszystkim firany i zasłony oraz obicia mebli, ale także ubrania, które nie były zamknięte w szafie. Dym papierosowy najbardziej wsiąka właśnie w tkaniny, ale nie oznacza to, że nie da się go stamtąd pozbyć. Jeśli palone było długo, także ściany i inne powierzchnie (podłogi, meble) mogą się nadawać do mycia. Dobrze też odkurzyć całe mieszkanie, by pozbyć się zapachu, który wsiąknął w kurz.

Nie jest dobrym pomysłem pozwolić na palenie w miejscach, gdzie stoi wiele bibelotów, a tym bardziej książek, które chłoną zapach i bardzo trudno jest się go później pozbyć. A czytanie cuchnącej książki potrafi zabić całą przyjemność, płynącą z lektury.
Pomieszczenie cuchnące papierosowym dymem należy teraz przewietrzyć, otwierając szeroko okna i w miarę możliwości tworząc naturalny przeciąg. Podczas wietrzenia, można delikatnie spryskać powietrze lub niektóre przedmioty wodnym roztworem ulubionego olejku eterycznego, o którym wiemy, że nie będzie nas drażnił.
Gdy zrobiliśmy już to wszystko, czas dokończyć dzieła i zamaskować to, co mogło pozostać. W tym celu użyjmy kadzidełka lub świecy zapachowej. Okadzanie jest zupełnie normalnym sposobem na odświeżanie. Zapachu kadzidła, czy świecy pozbędziesz się łatwiej, a wraz z nim wszelkich niechcianych aromatów, które ze sobą zwiąże. Jeśli nie ufasz kadzidłom i świeczkom zapachowym, możesz upiec ciasto, którego zapach skutecznie przyćmi resztki papierosowego odoru.
Następnym razem nie doprowadzaj do sytuacji, w której ktoś pali we wnętrzu, w którym sypiasz. Palaczy, odwiedzających twoje lokum poproś o wychodzenie na zewnątrz, a jeśli nawet palą na balkonie, to zamykaj ich tam, by dym nie dostawał się do środka. Jednorazowe sprzątnięcie, to aż nadto, by przekonać cię do tego, że nie warto narażać się na trudy dla szybkiego dymka.

Uporządkuj przestrzeń wokół siebie dzięki naszym produktom:
- Kosze na śmieci z popielnicą

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl