Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Jak prać czarne ubrania, tak aby nie straciły one głębi barwy?

Mnóstwo osób na problem z praniem czarnych rzeczy. Nawet dobre i markowe ubrania zostaną zniszczone m jeśli zostaną potraktowane nieprawidłowo. Trzeba mieć na uwadze, że niewłaściwe środki piorące oraz zbyt intensywne wirowanie mogą zniszczyć bluzkę, spodnie, a nawet śliczną, koronkową bieliznę. Oto kilka kroków, które pomogą zachować w dobrej formie kolor ubrań zarówno tych markowych jak i tych kupionych w second – handzie.


Krok 1
Używaj ściereczki absorbującej uwalniające się barwniki. Zapobiega ona farbowaniu jednych rzeczy od innych. To dobry pomysł, nie tylko jeżeli mamy prać różnokolorowe rzeczy, ale również czarne. Pomaga ona w zachowaniu właściwych kolorów, unikniemy zbędnych zafarbów. Czarne spodnie jeansowe staraj się prać jak najrzadziej. Nawet markowym spodniom częste pranie nie służy. Kolor szybko wypłowieje i pojawią się wytarcia czarnej barwy.
Pierz zgodnie z zaleceniami na metce, na niej są również zawarte zalecenia w stosunku do wirowania.


Krok 2
Przed praniem, wywróć wszystkie czarne rzeczy na „lewą” stronę (zwłaszcza spodnie jeansowe). Zapobiegnie to wycieraniu koloru na zagnieceniach. Uwaga: jeśli używasz antyperspirantów na bazie talku, bluzki pierz na prawej stronie. Jeżeli będą one prane na „lewej” stronie, cały talk wyjdzie na drugą.


Krok 3
Przed praniem koniecznie sprawdź kieszenie. Pozostawiona w nich pastylka do ssania, cukierek, chusteczka higieniczna czy jakieś „paprochy” potrafią skutecznie zapaskudzić całe pranie.


Krok 4
Piorąc czarne ubrania, używaj proszków, płynów, saszetek piorących, przeznaczonych do tego rodzaju prania. Nowoczesne środki do prania potrafią ożywić kolor i chronią go przed szybkim wyblaknięciem. Pamiętaj jednak, że piorąc ciemne rzeczy zbyt często, nawet najlepszej jakości proszki nie zapobiegną ich wypłowieniu.


Krok 5
Czarnego prania nie susz na słońcu. Najlepiej rozwiesić je w suszarni, wywrócone na „lewą” stronę. Jeżeli chcesz skorzystać z suszenia na świeżym powietrzu, pranie wywieszaj w zacienionym miejscu.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl