Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Jak utrzymać porządek w kuchni?

Kuchnia jest sercem każdego domu, warto więc w wyjątkowy sposób o nią zadbać. Poniżej zestaw sugestii, w jaki sposób utrzymać czystość w kuchni.
Pojemniki z całą pewnością pomogą utrzymać porządek w pomieszczeniu kuchennym. Porozrywane opakowania po płatkach śniadaniowych czy cukrze, z których regularnie sypie się zawartość. Zainwestuj zatem praktyczne pojemniki, jakie nie dość, że uporządkują twe zapasy, to będą ciekawie wyglądać na półce. W pojemnikach trzymać możesz wszystko, co miałkie: mąkę, herbatę (również tę w torebkach), kakao, płatki śniadaniowe.
Preparaty polerujące na swe miejsce. Wszystko, co przeznaczone jest do sprzątania, to znaczy środki polerujące, gąbki a także ścierki, najlepiej przechowywać pod zlewem. Poukładaj je w pojemniczkach oraz posegreguj w taki sposób, żeby zdołać łatwo sięgnąć po każdą rzecz. Nie zapominaj o tym, by często prać ścierki jak też gąbki, które są świetnym środowiskiem do rozwoju drobnoustrojów. Dziurawe a także zużyte wyrzuć bez zastanowienia.
Porządkowanie sztućców. Opróżnij szufladę ze sztućcami, starannie ją umyj oraz wyposaż w specjalną wkładkę do sztućców, która rewelacyjnie pomaga w utrzymaniu ładu w szufladzie. Łyżeczki, łyżki, noże, widelce - wszystko wreszcie będzie miało własne miejsce. Składowanie torebek z przyprawami sprawia najwięcej problemów, gdyż poupychane do szafki łatwo się gniotą i drą, co utrudnia zachowanie ich godziwej jakości. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem mogą być pudełka - możesz wówczas poukładać przyprawy według alfabetu, co ułatwi ich wyszukiwanie. Natomiast przyprawy w pojemniczkach przechowuj w obrotowym koszu, który zawsze będzie w pobliżu gdy będziesz przyrządzać potrawy.
Każdy ma swe ukochane zakąski, które będzie dużo łatwiej znaleźć gdy podzielisz szafkę w ten sposób, by każdy z lokatorów posiadał własną półkę. Jeżeli zawiadomisz członków rodziny o ich "kącikach", oszczędzisz mnóstwo czasu. Folie, worki plastikowe, papier śniadaniowy, woreczki do lodu - to wszystko przechowuj w jednej szufladzie, najlepiej w sąsiedztwie lodówki. Eksperci doradzają, ażeby pakować jedzenie jeszcze kiedy jest gorące, a nie gdy już ostygnie.
Owoce oraz warzywa wyłóż na tackę bądź koszyk, dzięki temu zyskasz dużo przestrzeni na blacie.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl