Masz pytanie? tel: 733 999 777 e-mail: sklep@koszenasmieci.pl
Jak zagospodarować deszczówkę?

Woda na działce to skarb i zmora, zależy jak na to zagadnienie spojrzeć. Z jednej strony deszczówka to darmowe podlewanie trawnika, z drugiej strony jej nadmiar może zaszkodzić naszym zabudowaniom. Jak zadbać o dobre wykorzystanie opadów?

Woda jest kosztowna, szczególnie jeśli mamy sporą działkę i wiele roślin wymagających solidnego podlewania. Sposobem na minimalizowanie kosztów jest wykorzystanie wody opadowej. By móc ją pozyskać warto zorganizować pojemnik lub pojemniki o odpowiedniej wielkości, do których odprowadzimy wodę z rynien. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie beczek. Drewniane beczki po winie lub piwie są nie tylko praktyczne, ale również ładne. Wystarczy usytuować je pod rynnami i zaopatrzyć w kurek do pobierania wody. Jeżeli opady są ciągłe i bardzo silne może się zdarzyć, że beczka się wypełni, nim zdążymy ją opróżnić. Warto zadbać o zabezpieczenie przelewu, zamontować odprowadzenie wody powyżej poziomu krytycznego do gruntu lub gdzieś w głąb działki.

Kolejnym sposobem na pozyskanie darmowej wody opadowej jest jej zbieranie z odwodnień liniowych. Najkorzystniej, gdy wszystkie zewnętrzne odwodnienia są połączone z zakopanym zbiornikiem wyposażonym w pompę ręczną. Wówczas woda zbiera się tam po każdym deszczu, a my w razie potrzeby możemy ją wypompować i użyć do umycia ogrodowych narzędzi lub do podlewania.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl