Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Jaki wybrać kosz na odpady medyczne do szpitala?

We współczesnych nam czasach ze szczególną starannością dbamy o uchronienie siebie oraz swoich najbliższych przed działaniem bakterii i zarazków. Kosz bezdotykowy pozwala na taką ochronę, dzięki nowatorskiej technologii wykorzystanej do jego produkcji, nie musimy w ogóle go dotykać w momencie wyrzucania śmieci. Z tego też względu kosz automatyczny z wyjątkowo szczelną klapą zatrzymującą także nieprzyjemne zapachy, jest często wykorzystywany jako kosz na śmieci do szpitala, gabinetów lekarskich czy gabinetów dentystycznych, gdzie szczególną wagę przykłada się do zachowania środowiska wolnego od zarazków i bakterii dla ochrony przebywających tutaj chorych, ale też personelu szpitalnego.

Rodzaje koszy bezdotykowych idealne do odpadów medycznych
Kosze automatyczne Nine Stars wykonywane są z wyjątkowo wysokiej jakości materiałów. W sprzedaży znajdziemy dwa typy pojemników do wyrzucania odpadów idealnie nadające się do tych celów w szpitalach, gabinetach lekarskich lub innych przestrzeniach, w których istotne szczególnie jest dbanie o zachowanie higieny:
- kosze szpitalne wykonane ze stali nierdzewnej – o eleganckim, minimalistycznym designie, kosze te mają obudowę, w której mieści się worek na odpady wykonaną z nierdzewnej stali, a ich klapa jest plastikowa; są chętnie wykorzystywane w przestrzeniach publicznych, jak banki, restauracje czy hotele, gdzie istnieje wysokie prawdopodobieństwo zetknięcia się z zarazkami; z tego też względu automatyczna klapa z czujnikiem na podczerwień jest idealnym rozwiązaniem do tego typu miejsc;

Kosz na odpady medyczne do szpitala DZT 80-4 Nine Stars

Kosz na odpady medyczne do szpitala DZT 80-4 Nine Stars (wykonany ze stali nierdzewnej)

- plastikowe pojemniki na odpady medyczne – wykonane z wysokogatunkowego plastiku kosze plastikowe także mają wbudowany w klapę czujnik na podczerwień, który nie pozwala na kontakt rąk z bakteriami i umożliwia zachowanie wysokiego poziomu higieny, co jest szczególnie istotne w takich miejscach, jak szpitale, gabinety dentystyczne czy inne lekarskie gabinety prywatne.

Kosz na odpady medyczne do szpitala DZT-20-1RD Nine Stars (wykonany z tworzywa sztucznego)
Kosz na odpady medyczne do szpitala DZT-20-1RD Nine Stars (wykonany z tworzywa sztucznego)

Technologia koszy bezdotykowych na odpady medyczne wykorzystuje mechanizm uruchamiany czujnikiem działającym na podczerwień. Dzięki temu wyrzucanie śmieci nie wymaga dotykania pokrywy szpitalnego kosza od śmieci ręką czy otwierania go nożnym przyciskiem. Pojemnik zbierający liczne odpadki może bowiem zachowywać na sobie niebezpieczne dla naszego zdrowia bakterie.

W przypadku koszy bezdotykowych w szpitalach mechanizm otwierania klapy kosza uruchamia się w momencie zbliżenia dłoni do pokrywy na odległość dziesięciu centymetrów. W tym momencie pokrywa kosza automatycznie się unosi i zamyka tuż po wyrzuceniu wszelkich odpadków. Tego typu zachowanie bezpieczeństwa sprawdza się idealnie jako kosz na odpady medyczne do szpitala czy do gabinetów dentystycznych. Kosz bezdotykowy w szpitalu pozwala na zachowanie pełnej higieny pacjenta i lekarza, a także asystującego personelu.

Kosze na odpady medyczne automatyczne są produktami o wysokiej jakości, energooszczędnymi i o nowoczesnej budowie. W ich pokrywy wbudowana jest dioda, której zmienne kolory wskazują tryb pracy kosza. W momencie jej pulsowania – kosz na odpady medyczne jest gotowy do użytku. W czasie otwierania pokrywy dioda świeci na zielono, a w trakcie zamykania – na czerwono. Wskazuje także tryb ręcznego otwierania przez naciśnięcie przycisku OPEN – miga wtedy na zielono w odstępach sześciu sekund – oraz konieczność wymiany baterii zasilających mechanizm kosza – wtedy dioda świeci na żółto co sześć sekund. Baterie zainstalowane są w specjalnym pojemniku w dolnej części pokrywy kosza, a zamontowanie w koszu alkalicznych baterii wystarcza na około dwa lata jego pracy, zakładając około 20 otwarć pokrywy dziennie. W pojemniku kosza na odpady medyczne znajduje się także specjalny pierścień przytrzymujący wkładane do niego worki, które dzięki temu nie osuwają się i również zabezpieczają użytkownika przed bezpośrednim zetknięciem z odpadkami.

Kosze bezdotykowe Nine Stars do szpitali zbudowane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej lub są pojemnikami z plastiku w przypadku pojemników na odpady medyczne. W sprzedaży dostępne są modele o pojemności od ośmiu do pięćdziesięciu litrów, co pozwala na wstawienie ich do bardzo zróżnicowanych wymiarowo przestrzeni: od niewielkich gabinetów, po korytarze, gdzie odbywa się ciągły ruch publiczny.

Zakończenie
Dzięki technologii wbudowanych w klapy do koszy czujników na podczerwień kosze automatyczne w szpitalu zrewolucjonizowały sposób wyrzucania odpadów w środowiskach, w których szczególnie istotne jest dbanie o higienę i unikanie zarazków, jak szpitale czy miejsca publiczne. Przebywające tam licznie osoby są bowiem źródłem zarazków, a w przypadku osób chorych - są narażone na groźne choroby wywołane osłabienie organizmu i jednocześnie działaniem bakterii. Kosze automatyczne nie tylko skutecznie chronią bowiem ręce przed dotykiem zabrudzonych powierzchni kosza szpitalnego, ale też wyjątkowo szczelna pokrywa kosza zatrzymuje wszelkie nieprzyjemne zapachy wewnątrz pojemnika.

Sprawdzone na rynkach zachodnich kosze szpitalne firmy Nine Stars dostępne są teraz w Polsce. Dzięki temu możliwy jest obecnie zakup kosza na odpady medyczne do szpitala spełniającego wszelkie standardy bezpieczeństwa i wysokiej higieny. Zapraszamy do zapoznania się z ich pełną ofertą i wybór odpowiedniego dla naszych celów kosza na odpady medyczne.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl