Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Jaki wybrać kosz na śmieci do gabinetu stomatologicznego?

Urządzasz lub reorganizujesz przestrzeń w swoim gabinecie stomatologicznym? Szukasz mądrych, intuicyjnych oraz higienicznych rozwiązań usuwania odpadów medycznych? Kosz do gabinetu stomatologicznego to niezbędny przedmiot codziennego użytku, który - dobrze zaprojektowany - ułatwia pracę w gabinecie oraz zapewnia pełną higienę i bezpieczeństwo w trakcie przyjmowania pacjentów czy wykonywania zabiegów.

Kosz na odpady medyczne powinien być stworzony z najlepszej jakości surowców: wysokogatunkowego plastiku lub łatwej w utrzymaniu czystości i odpornej na uszkodzenia stali szlachetnej. Oba rozwiązania mają swoje zalety: zarówno stal jak i plastik gwarantują dużą żywotność kosza. Jeśli chodzi o wygląd, kosz stalowy prezentuje się zazwyczaj bardziej nowocześnie. Plastikowy kosz z kolei jest mniej "surowy" w wyglądzie, co ma znaczenie np. jeśli chcemy urządzić gabinet nakierowany na przyjmowanie dzieci. Na rynku istnieje sporo modeli pojemników na odpady medyczne, warto spośród nich wybrać te bezdotykowe, zautomatyzowane, by zapewnić sobie najwyższy stopień zapewnienia higieny.

Kosz automatyczny działa na podczerwień. Po zbliżeniu dłoni lub przedmiotu fotokomórka umieszczona przy pokrywie wykrywa ruch i inicjuje otworzenie pokrywy pojemnika, Specjalne zabezpieczenie powoduje, że klapa pokrywy nie otworzy się przypadkowo podczas przechodzenia obok. Niektóre z modeli posiadają taki czujnik w dolnej partii kosza, by to zbliżenie stopy uruchamiało działanie fotokomórki. Po upływie kilku sekund pokrywa samoczynnie się zamyka - nie ma potrzeby wykonywania żadnych dodatkowych ruchów. Dzięki temu nie musimy w ogóle dotykać kosza podczas pracy, narażając swoje dłonie na kontakt z bakteriami, a odpady medyczne są ukryte w szczelnym i bezpiecznym pojemniku.

Warto przyjrzeć się ofercie koszy produkowanych przez renomowanego amerykańskiego producenta NineStars. Każdy z wyprodukowanych przez niego produktów jest niezwykle zaawansowany pod względem technologicznym. Wszystkie kosze NineStars cechują się niskim poborem energii, a także przemyślanym i spójnym designem. By zachować funkcjonalność przy jednoczesnym schludnym wyglądzie, pojemniki zaopatrzone zostały w specjalnie zaprojektowane pierścienie, które podtrzymują plastikowe worki na śmieci. Estetyka, bezpieczeństwo i pełna automatyka - to słowa, które najkrócej i najpełniej charakteryzują te kosze bezdotykowe.

Kosz na śmieci do kliniki stomatologicznej - DZT-8-1 Nine Stars - Automatyczny 8 litrów

Bezdotykowy kosz na śmieci do kliniki stomatologicznej DZT-8-1 Nine Stars 8 litrów

Jednym z modeli, który świetnie sprawdzi się w gabinecie stomatologicznym jest kosz DZT-8-1. Ten 8-litrowy prostokątny kosz wykonany ze stali szlachetnej charakteryzuje się niezwykle cichą i precyzyjną pracą, a przy tym nie zajmuje zbyt dużo miejsca i świetnie komponuje się z każdą przestrzenią. Nowoczesny wygląd i niewielkie wymiary powodują, że pojemnik nie rzuca się w oczy, subtelnie dbając o porządek w gabinecie.

Kosz na śmieci do gabinetu dentystycznegoTTT-45-18 Nine Stars 45 litrów

Kosz na odpady medyczne do kliniki dentystycznej TTT-45-18 Nine Stars 45 litrów

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest owalny kosz TTT-45-18 także wykonanym ze stali szlachetnej. W tym modelu czujka ruchu jest umieszczona w dole pojemnika, by klapa mogła otworzyć się po zbliżeniu stopy. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się dla tych osób, które często w trakcie wykonywania pracy siedzącej "pracują nogą", czy szukają ujścia zbierającej się w ciele energii. Ten model można także kupić taniej w zestawie z elektrycznym otwieraczem do wina, który doskonale nadaje się na elegancki i wyszukany prezent.

Kosz na śmieci do gabentu stomatologicznego DZT-50-9BK Nine Stars 50 litrów

Automatyczny kosz na śmieci do gabinetu stomatologicznego DZT-50-9BK Nine Stars 50 litrów

Wartym uwagi jest też pojemnik na odpady wykonany z wysokiej jakości plastiku, kosz DZT-50-9BK. Ten 50-litrowy walcowaty kosz na odpady medyczne stanowi ciekawe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie można sobie pozwolić na umieszczenie większego gabarytowo kosza. Jego duża pojemność pomieści sporą ilość odpadów, skutecznie ukrywając je przed oczami pacjentów gabinetu i chroniąc nas przed rozprzestrzenianiem się szkodliwych zarazków, grzybów i bakterii.. Głęboko nasycony, czarny kolor kosza prezentuje się nowocześnie, a przede wszystkim schludnie.

Każdy z tych modeli posiada wewnątrz wyjmowany plastikowy pojemnik z możliwością zamontowania do niego worka na śmieci. To zdecydowanie ułatwia opróżnianie kosza z odpadów i utrzymanie go w czystości. W komplecie, oprócz instrukcji użytkowania i gwarancji producenta są każdorazowo dołączone niezbędne do działania kosza baterie alkaiczne, które wystarczą średnio na pół roku codziennego, intensywnego używania.

Inteligentne kosze znalazły zastosowanie także w innych miejscach, gdzie bardzo istotna jest sterylność oraz wysoka higiena: w gabinetach lekarskich, w salonach kosmetycznych, w szpitalach, w punktach zabiegowych, w gabinetach weterynaryjnych, w domach alergików czy w też puntach gastronomicznych. Ich funkcjonalność oraz przydatność została potwierdzona europejskimi oraz amerykańskimi certyfikatami nadanymi przez niezależne instytuty prokonsumenckie. Kosze są także opatentowane przez amerykańskie biuro patentowe oraz spełniają normy bezpieczeństwa.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl