Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl

Kosze na śmieci do biura

Jak wybrać kosz na śmieci - poradnik

Gwałtowny postęp technologiczny, jaki obserwujemy w ostatnich latach, dotyka praktycznie wszystkich dziedzin i aspektów naszego życia. Nie ominął także tak banalnie prostych przedmiotów codziennego użytku, jakimi są, a właściwie to były do niedawna, kosze na śmieci. Wręcz inteligentne nowoczesne pojemniki mogą znacznie ułatwić nam życie, poprawiając higienę i ułatwiając usuwanie odpadów. Ale jak wybrać kosz na śmieci, który będzie odpowiadał naszym potrzebom i będzie najbardziej przydatny w życiu codziennym?

Kosz na śmieci – jaką rolę pełni w naszym życiu?

Bez kosza na śmieci nie obejdzie się żadne gospodarstwo domowe, jest potrzebny zarówno w kuchni i w łazience. To dzięki niemu nie utoniemy w resztkach jedzenia, pustych butelkach i torebkach foliowych. Ale nie wiadomo, jak wybrać kosz na śmieci, aby był, funkcjonalny i estetyczny.  Jaki model poskromi wszystkie produkowane śmieci? Czy będzie to kosz na śmieci z pedałami, otwarty, z pokrywą, do segregacji a może koszopopielnica.

Jaką pojemność kosza wybrać do domu – kuchnia, łazienka?

To ważny parametr przy wyborze optymalnych rozmiarów kosza na śmieci. Czasami potrzebny jest kosz pod zlewozmywak, a czasami do ustawienia w łazience lub w korytarzu. W każdym przypadku trzeba zdecydować o jego pojemności i wymiarach, aby bez problemu zmieścił się w wybranym miejscu. To ilość gromadzonych każdego dnia odpadków odpowiada za powyższe parametry, ważne jest jak często chcemy go opróżniać.

Do najczęściej kupowanych koszy na śmieci należą modele od 5 do 15 litrów. Pierwsze są bardzo poręczne i bez problemu można je ustawić w kuchni pod zlewem, drugie w dowolnym miejscu. Natomiast największe kosze o pojemności większej niż 15 litrów sprawdzają się w dużych rodzinach, gdzie śmieci zbiera się najwięcej. Dostępne są naprawdę pokaźne rozmiary koszy od 30 do 60 litrów, ale najczęściej są wykorzystywane do segregacji śmieci. To 2 lub 3 komorowe modele, każda z nich jest przeznaczana do innego rodzaju odpadków. Pojemnik może posiadać uchylną klapę bądź pokrywę co podnosi estetykę wnętrza, nie ma również problemu z wydobywaniem się nieprzyjemnych zapachów.

Kosz na śmieci do łazienki powinien być dyskretny, posiadać kompaktowe rozmiary. W łazience sprawdzają się modele o małej i średniej pojemności. Warto postawić na pojemniki pedałowe z klapą, które pozwalają na zachowanie pełnej higieny. Pożądane są model z wkładem wewnętrznym, ponieważ ułatwia to jego opróżnianie i utrzymanie wnętrza pojemnika w czystości.

Z jakich materiałów produkowane są kosze na śmieci?

Dostępne są plastikowe kosze na śmieci, których cena jest niewielka. Ale bardziej wytrzymałe są modele produkowane ze stali nierdzewnej, które nie poddają się korozji, nie przejmują zapachów i pięknie się prezentują w każdym miejscu.

Popularne kosze na śmieci:

Kosze na śmieci do biura oraz instytucji publicznych

W tym przypadku wybierane są kosze na śmieci plastikowe lub metalowe, wytrzymałe z designerskim wyglądem. Modele służą do umieszczania ich w niedalekiej odległości od biurka lub pod nim. Są one niezastąpionym wyposażeniem każdego biura, biblioteki, muzeum, urzędów miasta itd. Taki pojemnik przyczynia się do uzyskania porządku w pomieszczeniu i odczuwania komfortu podczas wykonywania pracy.   

Do biura, instytucji publicznych chętnie wybierane są kosze na śmieci z serii Soft-Touch posiadające wysoką jakość oraz estetyką. Takie modele są bardzo wygodne podczas użytkowania, ponieważ ich otwarcie i zamknięcie odbywa się za pomocą lekkiego dotyku. Pojemność koszy na śmiecie do biura jest różna od 5 do 60 litrów. Dobrym wyborem będą kosze na śmieci z dwoma systemami otwierania, nie ma konieczności dotykania pokrywy, ponieważ zastosowany jest sensor ruchu. Pokrywa posiada także dwa przyciski co umożliwia jej otwarcie za pomocą lekkiego dotyku. W biurach oraz różnych instytucjach wyznaczone są palarnie, w których niezbędne są koszopopielnice z wyjmowana pokrywą i sitem na popiół.  

Kosze na śmieci do szpitali, przychodni zdrowia, hoteli

W przypadku służby zdrowia najlepiej sprawdzają się kosze na śmieci pedałowe z powłoką antybakteryjną, dzięki czemu nie będą zagrażały rozprzestrzenianiem się baterii, wirusów i grzybów. Natomiast otwarte kosze są efektywnymi modelami do wykorzystania w hotelach, istnieje duża dostępność różnorodnych modeli co umożliwia ich doskonałe dopasowanie do miejsca docelowego.Takie kosze produkowane ze stali nierdzewnej mają odporność na wilgoć, zmienne temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne. W hotelach sprawdzają się także kosze na śmieci z pokrywą, dostępne są w różnych kolorach i pojemnościach, dlatego można je dopasować do wystroju danego pokoju. Pokrywa zabezpiecza pojemnik przed wydostawaniem się nieprzyjemnych zapachów.

Kosze do biura - sklep internetowy Smart Bin

Biuro jest miejscem, w którym spędzasz wiele godzin każdego dnia, dzieląc je z innymi współpracownikami. Kosze na śmieci są w nim niezbędne z uwagi na sporą ilość papierowych odpadów, pojawiających się w wyniku wykonywania obowiązków zawodowych, ale również i tych bardziej tradycyjnych, jak chociażby opakowania po przynoszonym jedzeniu. W biurze przebywa wiele osób, które nie zawsze traktują miejsce pracy tak samo jak dom. Dlatego jeśli chcesz zachować w nim wysoki poziom estetyki, pomogą Ci w tym funkcjonalne kosze na śmieci. Umieszczone pod ręką, w odpowiednich miejscach skłonią każdego potrzebującego do skorzystania z pojemnika.

Biurowe pojemniki na śmieci z naszej oferty

Nasze kosze na śmieci do biura to wiele ciekawych, nowoczesnych i bardzo efektownych modeli, które doskonale wkomponują się w firmową przestrzeń, nie sprawiając wrażenia mało estetycznego miejsca, pełnego jeszcze mniej estetycznych odpadów. Z uwagi na charakter biurowych śmieci do wyboru masz zarówno przeznaczone na papier otwarte modele z siatki, jak i kosze zamykane z pokrywą uchylną lub otwieraną przy pomocy nożnego pedału. W kolekcji znajdziesz pojemniki otwarte i zamknięte, z tworzyw sztucznych i eleganckie metalowe o różnych pojemnościach, które dopasujesz do własnych potrzeb. Wybierając nasz biurowy kosz na śmieci sprawisz, że Twoje miejsce pracy będzie czyste i estetyczne, a dzięki nowoczesnym modelom o wyszukanej, starannie dopracowanej formie zyskasz efektowny element biurowego wyposażenia.

Decydując się na jeden z naszych koszy do swojego biura, otrzymujesz zarówno wysoką jakość produktów, jak i wyjątkową staranność wykonania oraz funkcjonalność. W miejscach publicznych, firmowych korytarzach wykorzystasz duże zamykane pojemniki, dzięki którym nie będzie problemem ich szybkie zapełnianie. Do dyspozycji masz również kosze z popielnicami, jeśli w Twoim miejscu pracy dopuszczalne są palarnie. Pod biurkiem lub w jego sąsiedztwie ustawisz lekki kosz na papiery - wyjątkowo dekoracyjny, elegancko wkomponowujący się w nowoczesny wystrój. Dzięki niemu zachowasz porządek na biurku, a wykorzystane, zbędne papiery znajdą swoje odpowiednie miejsce.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl