Witaj w sklepie Koszenaśmieci.pl! Potrzebujesz pomocy? tel.: 71 757 58 30 e-mail: sklep@koszenasmieci.pl

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Uchwyty dla niepełnosprawnych

Kompleksowe wyposażenie łazienek dla osób niepełnosprawnych

Dostosowanie toalet dla niepełnosprawnych, jest ostatnio tematem topowym. Jesteś jedną z tych osób, które właśnie teraz aranżują tego typu pomieszczenie. Szukasz inspiracji? Chcesz wiedzieć jak powinna wyglądać łazienka dla niepełnosprawnych? Jeśli tak, to jesteśmy tu właśnie dla Ciebie! Zapraszamy do nowego, niezwykłego sklepu internetowego. Swoją ofertę kierujemy do osób niepełnosprawnych, starszych i mających problem z poruszaniem się, a także do ich bliskich.

Bariery architektoniczne to dla osób niepełnosprawnych codzienność. Schody, progi, ciasne pomieszczenia, czy wysokie krawężniki to codzienność. Aranżacja dobrze wyposażonej toalety dla niepełnosprawnych jest nie lada wyzwaniem. Firma SmartBin.pl, wie, jak to zrobić. Nasz asortyment odpowiada na potrzeby osób poruszających się na wózkach. Zajmujemy się dystrybucją sprzętów i dodatków, sprawiających, że łazienka dla niepełnosprawnych, jest nie tylko estetyczna, ale i użytkowa. Pokonaj z nami bariery architektoniczne, w swoim domu. Pozwól sobie i swoim bliskim na odrobinę luksusu we własnej łazience. Poznaj naszą ofertę. Tu kupisz między innymi poręcze łazienkowe, krzesełka do wanny, a także wiele innych akcesoriów, które zapewnią ludziom z ograniczeniami ruchowymi pełną swobodę i bezpieczeństwo. Jesteśmy nowopowstałym sklepem internetowym. Pomagamy urządzić łazienkę dla osób na wózkach tak, by były w niej jak najbardziej niezależni. Zapewniamy spokój opiekunom osób niepełnosprawnym, a osobom z problemami w poruszaniu się niezależność. Sprawdź SmartBin.pl, poznaj nasze produkty.

Przepis na aranżację idealną?

Tak jak nie ma jednego rodzaju niepełnosprawności ruchowej, tak nie występuje jeden, uniwersalny sposób na aranżację łazienki dla niepełnosprawnych. To dlatego, że każda osoba mająca problem z poruszaniem się jest inna. Jedna w ogóle nie stoi, potrzebuje pomocy przy przesiadaniu się. Inna stoi, tylko i wyłącznie przytrzymując się poręczy. Każdy z tych przypadków, wymaga indywidualnego podejścia. SmartBin.pl dobrze o tym wie. Słuchamy swoich klientów. Razem dobieramy najlepsze rozwiązania aranżacyjne. Choć każde jest niepowtarzalne jak nasi klienci, istnieje kilka niezmiennych aspektów.

Przestronność toalety dla niepełnosprawnych

Najbardziej oczywistym, ale zarazem najważniejszym elementem, którym powinna, a może nawet musi charakteryzować się łazienka dla niepełnosprawnych, jest jej przestronność. Przestronność w przypadku osób na wózkach , to możliwość bezproblemowego wjazdu wózkiem do łazienki, obrót i łatwe przemieszczenie się z wózka na toaletę. Pomogą w tym uchwyty, które również stanowią element oferty firmy SmartBin.pl. Sprawdź to!

Wyposażenie - SmartBin.pl urządza łazienkę dla ludzi na wózkach

Przestrzeń pod umywalką

Osoby niepełnosprawne, tak jak wszyscy inni czasem potrzebują odpoczynku od codzienności. Na co zwracają uwagę, przy rezerwacji hotelu? Najważniejsza jest łazienka. Niby nie ma w tym nic dziwnego. Każdy potrzebuje komfortu. To, co daje komfort wózkowiczowi, nie jest już jednak takie oczywiste. W niewielu standardowych łazienkach hotelowych niepełnosprawny może czuć się dobrze. Dlaczego? Wyobraźmy sobie, że osoba chodząca, nie może wejść do łazienki, nie może dosięgnąć do umywalki, by swobodnie umyć zęby. Dlaczego tak się dzieje? W hotelowych łazienkach, pod umywalką, najczęściej, znajduje się szafka. Łazienka dla niepełnosprawnych powinna mieć pod umywalką, wolną przestrzeń. Tylko w ten sposób, zapewnimy osobie na wózku, swobodny dostęp. Umywalka idealna, to również taka, ze specjalną dźwignią. Pozwala ona na wygodne dosięgnięcie do kurka.

Lustro

Kolejnym nieodzownym, szczególnie dla kobiet elementem wc dla niepełnosprawnych, jest lustro uchylne. Niby taki oczywisty element każdej łazienki, a gdy się pojawia w łazience dla niepełnosprawnych, budzi uśmiech, bo rzadko się tam znajduje. Takie lustro, pozwala sprawdzić swój wygląd zarówno w pozycji stojącej, jak i siedzącej. Bardzo ułatwia codzienne układanie burzy włosów, czy makijaż, ale również codzienny, poranny uśmiech do własnego odbicia, którym każda osoba niepełnosprawna, powinna zaczynać dzień, by był on pełen pozytywnych doświadczeń.

Kąpiel w łazience dla niepełnosprawnych

Prysznic

Kabiny prysznicowe są niewygodne. Rzadko znajdujemy taką, do której można dostać się wózkiem. Dlatego warto zadbać o to, by dla łazienka niepełnosprawnych, miała niski brodzik, bądź kafelki ułożone w taki sposób, by tworzyły naturalny spadek, wtedy żadna kabina, czy brodzik nie będą potrzebne, a do odseparowania prysznica, od części łazienki, będzie nam mogła posłużyć zasłonka z materiału. Wprawdzie będzie trzeba częściej wycierać podłogę, ale przecież najważniejsze, przy urządzaniu tego typu pomieszczenia jest to, by było ono bezpieczne i wygodne.

Na czym siedzieć pod prysznicem?

Nie każda wc dla niepełnosprawnych ma prysznic i nie każda mieć go musi. Niektóre osoby niepełnosprawne korzystają z wanny. Każde z tych urządzeń sanitarnych, ma swoje akcesoria i dodatki, które czynią je bardziej przystępnymi dla osób niepełnosprawnych. Jeśli chodzi o prysznic, jest kilka różnych możliwości dostosowania, w zależności od tego, jakie schorzenie ma jego użytkownik.

Krzesło prysznicowe z oparciem od SmartBin.pl

Jest to typ krzesełka idealne do większych pomieszczeń. Oparcie tylne i uchwyty boczne pozwalają na bezstresową kąpiel osobom niepełnosprawnym. Ułatwia utrzymanie równowagi tym, którzy mają z tym największy problem Krzesło tego typu jest bardzo stabilne. To główna cecha sprzętów, w które powinna być wyposażona łazienka dla niepełnosprawnych. Sprawia ona, że korzystamy z łazienki, z uśmiechem.

Siedzisko prysznicowe - dobrze urządzona łazienka dla niepełnosprawnych

Kolejnym rozwiązaniem wspomagającym korzystanie z prysznica, w które powinna być wyposażona toaleta, czy łazienka dla niepełnosprawnych jest siedzisko prysznicowe. Są różne rodzaje takich siedzisk. Jedne są składane, inne stałe. To jakie siedzisko powinno się wybrać zależy przede wszystkim od tego jakie potrzeby ma dana osoba niepełnosprawna. Firma SmartBin.pl pomoże Ci dobrać siedzisko prysznicowe, którego wymaga Twoje schorzenie.

Wanna - SmartBin.pl dostosuje ją dla Ciebie

Niektóre osoby niepełnosprawne wolą korzystać z wanien. Są one bowiem przyzwyczajone do dłuższego czasu kąpieli. W odpowiedzi na zapotrzebowanie tej grupy osób, oferujemy ławeczki na wannę. Dzięki takiej ławeczce, osoba niepełnosprawna, nie będzie musiała rezygnować z przyjemności odbywania kąpieli, bo usiądzie sobie wygodnie na ławce i spokojnie wykona wszystkie rytuały, do których jest przyzwyczajona. Każda łazienka dla niepełnosprawnych, która ma wannę, powinna być wyposażona również w taką ławkę. Istnieją także wanny z drzwiami, które są idealne dla osób niepełnosprawnych. Jednak nie jest to niezbędne wyposażenie toalety, czy łazienki dla osób na wózkach.

Sedes i bidetta w toalecie dla niepełnosprawnych

Pisząc dla Państwa swoisty poradnik o tym, jakie powinno być wyposażenie toalety dla niepełnosprawnych, nie możemy zapomnieć o tym, co w tym pomieszczeniu jest najbardziej podstawowe, są to sedes i bidetta. Może ktoś powie, że są to pewne bonusy, ale jednak bardzo ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Bidetta przymocowywana do armatury łazienkowej, ułatwi codzienną higienę osobistą, a wyprofilowana deska, ułatwi osobie niepełnosprawnej utrzymanie równowagi, podczas korzystania z toalety. Wbrew pozorom liczy się również to, w jaki sposób zamyka się miska toalety. Nieraz, można bowiem doświadczyć nieprzyjemnego uczucia, jakim jest pokrywa na plecach. Planując przedsięwzięcie, jakim jest aranżacja łazienki dla osób niepełnosprawnych warto, więc pomyśleć o desce wolno opadającej. W ten sposób unikniemy tego typu zaskakujących, choć nieraz zabawnych sytuacji. Przy sedesie dla bezpieczeństwa, powinny stać uchwyty, lub być przymocowane do ściany, uchwyt prosty, bądź uchylny. Wszystkie te typy uchwytów i poręczy, znajdziecie Państwo w ofercie sklepu internetowego SmartBin.pl. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej i kontaktu z nami. Wspólnie możemy stworzyć idealne zaaranżowane łazienki dla niepełnosprawnych.

Kontakty i klamki okienne - wskazówki SmartBin.pl na aranżację łazienki dla niepełnosprawnych

Urządzając łazienkę, szczególnie taką, z której bez problemu ma korzystać osoba niepełnosprawna potrzebujesz tak wiele kreatywności i energii, że możesz zapomnieć o kilku drobnych, ale bardzo przydatnych, w codziennym funkcjonowaniu szczegółów. Człowiek zdrowy, w tym przypadku taka, która nie ma problemu z poruszaniem się, ma prawo ich w ogóle nie zauważyć. Mamy tu na myśli usytuowanie gniazdek elektrycznych i klamek okiennych w wc dla niepełnosprawnych. Jak w przypadku wszystkich urządzeń, czy sprzętów podwieszanych chodzi tu o to, by kontakty oraz klamki okienne były dostępne, dla osoby siedzącej na wózku. Jeśli tak nie będzie, nawet jeżeli wszystkie, inne warunki dostosowania zostaną spełnione osoba niepełnosprawna, w takiej łazience, nie będzie stuprocentowej niezależności. Warto, więc przemyśleć zamontowanie niżej kontaktów, czy wstawienie takiego okna, którego klamka jest na wysokości ręki osoby niepełnosprawnej. Każdy z nas lubi mieć wpływ na dostęp powietrza do pomieszczenia, w którym się znajduje. Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik, pozwoli Państwu wykonać piękną, a zarazem użyteczną aranżację toalety dla niepełnosprawnych. Codzienność osób na wózkach, bywa trudna, SmartBin.pl zrobi wszystko, by pomóc swoim klientom w dostosowaniu przestrzeni do swoich potrzeb. Zapraszamy do korzystania z naszych usług. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Uchwyty dla niepełnosprawnych

Łazienka jest miejscem, w którym każdy chce poczuć się komfortowo i swobodnie. Jednak dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, poruszanie się po łazience jest czasami dużym wyzwaniem. Dlatego ogromną rolę odgrywa swobodny dostęp do urządzeń sanitarnych oraz możliwość wygodnego korzystania z toalety. Jednym z podstawowych rozwiązań stosowanych w łazienkach, czy to publicznych czy prywatnych, zwiększających zakres samodzielności są specjalne uchwyty i poręcze. Sposób zamontowania oraz odpowiedni kształt i wymiary, mogą z powodzeniem zaadaptować każdą standardową łazienkę dla osób niepełnosprawnych. Należy pamiętać, że w przypadku obiektów publicznych obowiązują sztywne przepisy, które mają na celu przed wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa osobom o ograniczonej sprawności ruchowej. W łazienkach prywatnych są nieco złagodzone.

Uchwyty, które zapewnią bezpieczeństwo

Przy wyborze uchwytów dla niepełnosprawnych duże znaczenie ma ich solidność i wytrzymałość. Pewność chwytu i odpowiedni rozmiar są głównymi czynnikami wpływającymi na bezpieczeństwo i komfort osoby korzystającej z toalety. Nieprofesjonalny montaż i nieodpowiedni wybór sanitariatów mogą zniweczyć plany zaadaptowania łazienki. O ile osoba młoda poruszająca się na wózku inwalidzkim może mieć więcej siły, by prawidłowo podpierać się, korzystając z toalety, to niestety seniorzy niepełnosprawni ruchowo, mogą mieć większy problem. Dlatego uchwyty muszą być wykonane z myślą o ograniczonej sile i mobilności. Przede wszystkim poręcze nie powinny się ślizgać w dłoni, a także być wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów. Poręcze dla niepełnosprawnych, z racji częstego użytkowania mają za zadanie służy przez długie lata.

Funkcjonalność poręczy łazienkowych

Zarówno przy toalecie, jak i umywalce należy zapewnić użytkownikowi dostępność wszelkich akcesoriów z pozycji siedzącej. Uchwyty muszą przebiegać wzdłuż umywalki lub być umocowane na ścianie za nią. Przy muszli klozetowej niezbędne będzie zamontowanie poręczy po jej obu stronach. Dobrym i praktycznym rozwiązaniem będzie zastosowanie podwieszanej miski ustępowej, co pozwoli znacznie zaoszczędzić miejsce, jak i wygodę osobie poruszającej się na wózku. Poręcze przyścienne mogą być stałe lub uchylne, jak i składane i uchylne. Z pewnością takie rozwiązania ułatwiają poruszanie się po małych powierzchniach. Dla osób niepełnosprawnych również dużym problemem bywa korzystanie z kąpieli. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo, niezbędne będzie zamontowanie poziomych oraz pionowych uchwytów, umożliwiających wchodzenie, wychodzenie i wstawanie z wanny. Podobnie w przypadku prysznica, należy zamontować pionowe i poziome poręcze dla ułatwienia poruszania się.

Niezawodność i elegancja

Zarówno uchwyty, poręcze, siedziska prysznicowe, jak i inne elementy wyposażenia łazienki muszą być funkcjonalne i umożliwić osobie niepełnosprawnej samodzielnie dbanie o higienę osobistą. Prawidłowe rozmieszczenie poręczy i uchwytów stanowi najważniejszy warunek zapewnienia wygody osobom niepełnosprawnym i seniorom. Jednak poza tymi kluczowymi kwestiami, także wygląd i estetyka mają znaczenie. Różnorodność stylistyki, wykończenia, materiałów i kolorów daje nieograniczone możliwości aranżacji łazienki wzbogaconej o dodatkowe elementy. Ich wybór zależy od charakteru wnętrza – doskonale wpisują się w architekturę domową, galerii handlowych, urzędów, placówek służby zdrowia, jak i eleganckich hoteli i pensjonatów. Pełny komfort i wygodę gwarantują najwyższej jakości materiały, w pełni dostosowane do potrzeb każdego użytkownika. Dzięki wysokogatunkowym materiałom uchwyty i poręcze będą służyć osobom niepełnosprawnym i seniorom przez długie lata. Oferowane przez nas elementy pomieszczeń sanitarnych są w pełni odporne na korozję i uszkodzenia. Produkowane są ze stali nierdzewnej, stali białej malowanej proszkowo.

Odpowiedni wybór poręczy dla każdego wnętrza

Każda łazienka wymaga odpowiedniego dostosowania poręczy i uchwytów do jej wielkości, aranżacji oraz architektury. Dzięki zmniejszonej średnicy, uchwyty z serii SIMPLY dostępne w naszej ofercie, stanowią doskonały element małej łazienki, zarówno do użytku domowego, jak i publicznego, w miejscach takich jak szpitale, szkoły, urzędy i domy opieki społecznej. Odporność na wszelkie uszkodzenia oraz dużą estetykę zapewnia wykonanie ze stali kwasoodpornej lub malowanej proszkowo na biały kolor. Seria STANDARD o większym pochwycie idealnie wpisuje się w pomieszczenia o większej powierzchni – najczęściej łazienek publicznych. Dodatkowo uchwyty posiadają niezbędne atesty i spełniają wszystkie europejskie normy bezpieczeństwa dotyczące likwidacji barier. Są najczęściej wybieranymi elementami wyposażenia łazienki w całej Europie. Dla osób bardziej wymagających, którzy wysoko cenią sobie estetykę wnętrza, polecane są uchwyty z eleganckimi wykończeniami, które w pełni zakrywają mocowania i śruby. Funkcjonalność i estetyka uchwytów oraz poręczy z serii STANDARD PLUS sprawia, że przeznaczone są one do pomieszczeń wymagających szczególnego utrzymania czystości i dezynfekcji. Idealnie sprawdzają się w gabinetach lekarskich, szpitalach i przychodniach.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl