Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Mole spożywcze w domu - jak się ich pozbyć?

Każdy kto kiedykolwiek miał do czynienia z molami, wie, jak trudno się ich pozbyć, ile szkód potrafią wyrządzić w domu. Z czasem można mieć nawet poczucie osaczenia ze wszystkich stron i wrażenie, że gdziekolwiek nie sięgnąć, stamtąd wylatuje chmara moli spożywczych.


Mole spożywcze najczęściej zadomawiają się wśród produktów sypkich, długoterminowych, takich jak ryż, mąka, cukier, płatki śniadaniowe, kruche ciasteczka. Bez obaw, do lodówki na pewno nie zechcą zajrzeć, bo tam jest dla nich zbyt zimno.

Produkty przechowywane w lodówce są więc bezpieczne.
Sposobów walki z molami jest kilka. Przede wszystkim należy zlokalizować ich gniazdo, czyli wyrzucić z szafek wszystko, co się w nich znajduje, bez względu na to, czy jest nowe, czy stare. Powinno się wszystkie garnki umyć, szafki przemyć dobrym płynem, bądź wodą z octem, a produkty spożywcze, w których zalęgły się mole, wyrzucić. Najlepiej od razu wynieść z domu do śmietnika zewnętrznego.


Warto zainwestować w specjalne pojemniki na produkty sypkie. Mają one bardzo szczelne zamykanie i mole się tam nie przecisną. Mąka, czy cukier będą w takim pojemniku bardzo bezpieczne. Można również zainwestować w specjalne pułapki na mole, które można kupić w każdym sklepie osiedlowym. Mają one takie działanie, że zwabiają osobniki męskie i dzięki temu zapobiegają rozmnażaniu się owadów.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl