Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Obierki - do czego mogą Ci posłużyć?

W świadomości polskiego społeczeństwa, na dobre zakorzenił się recykling. Na przykład, segregując odpady, dbamy o naturalne środowisko. Oddzielamy naturalne odpadki od wyrobów z plastiku, metalu czy też papieru. Wkrótce odpady te zostaną ponownie wykorzystane a nasze środowisko tylko na tym skorzysta. W konsekwencji opłaci się to także nam. Skórki po owocach i warzywach, możemy zutylizować sami.

Banany
Na pierwszy strzał idą skórki po bananach. Kojarzą nam się one z robieniem figli i żartów. Skórka po bananie pomoże w nieprzyjemnym i trudnym zadaniu, jakim jest usunięci drzazgi. Okryj zranione miejsce bananowymi obierkami i odczekaj około pół godziny. W skórce banana znajdują się enzymy, które przenikają w głąb zranionej, uszkodzonej skóry, a następnie powodują poruszanie się zadry w stronę wyjściową uszkodzonnego przez drzazgę naskórka. Tak oto pozbędziesz się drzazgi i bólu.

Porysowane płyty CD oraz DVD potrzyj żółtą skórką, która przywróci im pożądany stan używalności. Delikatnie, kolistymi ruchami pocieraj błyszczącą stronę płyty. Efekt gwarantowany. W ten sam sposób możesz naprawić pęknięcia widoczne na skórzanej galanterii.

Potas, zawarty w bananach, pozytywnie wpływa na rośliny. Wzmocnione nim kwiaty, będą bujnie i zdrowo rosnąć. Z obierek po bananach można też przygotować odżywkę regenerującą do podlewania roślin. Wystarczy wrzucić łupiny do słoika, zalać je wodą i odstawić na tydzień czasu. Po tym okresie będzie ona w pełni gotowa do użycia.

Ogórek
Czas na ogórka. W jego obierkach kryje się doskonały, fantastyczny środek owadobójczy. W skórce tego warzywa znajdują się toksyczne dla mrówek substancje. Połóż obierzyny tam, gdzie występują szkodniki a przestaną one być dla Ciebie problemem.

Pomarańcze, cytryny
Kolej na cytrusy. Cytrusowe aromaty to naturalny preparat na koty, który ochroni przed Twoim pupilem stół i odrapane meble. W tym celu przydadzą się łupiny z pomarańczy. Przetrzyj meble wewnętrzną częścią skórki i po kłopocie. Pomarańczowa skórka odświeża powietrze. Jest naturalna oraz uniwersalna w roli środka odświeżającego. Absorbuje nieprzyjemny swąd, jednocześnie roztacza przyjemny, orzeźwiający, cytrusowy zapach. Do zastosowania w lodówce, szafie z ubraniami a nawet koszu na śmieci. Skórki z pomarańczy świetnie nadają się do polerowania drewnianych powierzchni.

Z kolei kilka łupin po cytrynach możesz wrzucić do zmywarki. Zapobiegną powstawaniu plam i osadu z mydła na czyszczonych naczyniach. Jeżeli myjesz naczynia ręcznie, tradycyjną gąbkę do mycia możesz zastąpić bez obaw świeżymi skórkami z pomarańczy. Efekt łatwości w pozbywaniu się tłustych plam z talerzy i patelni na pewno Cię zaskoczy.

Jabłka
Jadalne obierki po jabłkach można wykorzystać nie tylko do cydru lub jabłkowo-cynamonowych chipsów. Można nimi oczyszczać wodę z z rozpuszczonych w niej zanieczyszczeń. Napar z jabłkowych skórek pomaga walczyć z bezsennością. By go sporządzić, wystarczy zaparzać je jak zwykłą herbatę, przez kilkanaście minut.

Ziemniaki
Na koniec ziemniaki. Wodę po ugotowanych ziemniakach, można spokojnie wykorzystać do podlewania roślin, do usuwania rdzy i odkamieniania czajników. Kartoflankę przygotujesz także z ziemniaczanych obierek. Na ugryzienie przez natrętnego komara pomogą plasterki ziemniaka, które zwalczą swędzącą opuchliznę.

Korzystajmy więc z dobrodziejstw owoców i warzyw. Nawet z tego, co oferują nam, na pozór nieprzydatne skórki i obierki...

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl