Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Programowanie pralki

pralki

Wiele nowoczesnych pralek posiada coraz więcej funkcji i programów ułatwiających nam życie, pranie staje się coraz szybsze i przyjemniejsze. Mnogość tych rozwiązań nie zawsze idzie w parze z łatwością ich użycia, zwłaszcza starszym osobom mogą one sprawić wiele trudności. Pralki mają nam pomagać w codziennym życiu, doskonale to uczynią, gdy zwrócimy uwagę na kilka czynników sortując kolejną porcję prania i programując odpowiednio pralkę.

Ustawienie odpowiedniej temperatury jest bardzo ważne, gdyż zbyt wysoka może uszkodzić niektóre prane tkaniny – tylko len i bawełna są odporne na bardzo gorącą wodę, wełna może ulec sfilcowaniu, a jedwab skurczeniu. Gdy zależy nam bardzo na oszczędności, wysoką temperaturę prania ustawiamy tylko w przypadku bardzo zabrudzonych rzeczy. Nowoczesne pralki bardzo często posiadają funkcję namaczania, które pozwoli nam na pranie główne w znacznie mniejszej temperaturze.

Pralka pozwala nam w łatwy sposób ustawić czas prania, co w przypadku tkanin jedynie lekko zabrudzonych ma duże znaczenie, z kolei odzież robocza, mocno zabrudzona i wymagająca dłuższego prania pozwoli nam na wybranie dłuższego cyklu piorącego. Kupując pralkę warto zwrócić uwagę czy posiada ona funkcję prania ręcznego, tak bardzo przydatnego w przypadku ciuchów, które wymagają szczególnej ostrożności – zaoszczędzi nam to prania w tradycyjny sposób, bez użycia pralki.

Pranie staje się bardziej ekonomiczne jeśli używamy pralki wtedy, gdy jest ona w pełni załadowana. Należy uważać, aby nie przekroczyć zalecanego przez producenta limitu, ubrania będą wtedy zbyt ściśnięte i utrudni to pranie, a w najgorszym wypadku może spowodować uszkodzenie samej pralki. Często pralki na podstawie wagi ładunku same dobierają ilość pobieranej wody, aby była ona jak najbardziej oszczędna. Warto korzystać z zaprogramowanych ustawień i trybów prania, które są optymalnie dobrane do konkretnych gatunków tkanin. Pozwoli nam to ograniczyć obsługę pralki do użycia zaledwie kilku przycisków, co nie powinno stanowić żadnego problemu nawet dla osób, które wcześniej nie miały do czynienia z zakupionym modelem pralki.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl