Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Sennik śmieci - Znaczenie snu o śmieciach

Marzenia senne już od setek lat niezmiennie fascynują ludzkość. Najczęściej jak twierdzą naukowcy sny pojawiają się w fazie REM. Co ciekawe sen to nie zawsze obrazy, jakie pojawiają się nam przed oczami. Bardzo często dodatkowo towarzyszą im doznania słuchowe, zapachy lub smaki. Zdarza się, że nasze sny wydają nam się niekiedy straszliwie absurdalne i nierealne. Tak jak np. sen o... śmieciach. Dla wielu osób jednoznacznie kojarzą się z brudem, nieprzyjemnych zapachem, bałaganem i jednym wielkim chaosem. Zatem taki sen z pewnością do najprzyjemniejszych nie należy. Jak go zatem właściwie zinterpretować?

W bardo ogólnym znaczeniu sen o śmieciach powinien sygnalizować nam, że trochę zaniedbujemy siebie i własne otoczenie oraz świadomie czy nie staramy się unikać coraz to pojawiających się nowych obowiązków. Taki sen powinien być również wyraźnym sygnałem do tego, że śniący potrzebuje wprowadzenia kilku życiowych zmian. Śmieci w ogólnym rozumieniu snu oznaczają również różnego rodzaju zyski i korzyści w tym materialne. Jeżeli w marzeniu sennym pojawia nam się bałagan w łazience, w której wszędzie dookoła pełno jest śmieci, wiąże się to z potrzebą oczyszczenia, tego w sferze duchowej. Kiedy śnimy o wdepnięciu w stertę śmieci możemy spodziewać się nadejścia jakiś przeciwności losu, nie zawsze łatwych do pokonania. Wyrzucanie śmieci we śnie to sygnał to tego, aby wreszcie uporządkować wszystkie swoje zaległe sprawy oraz zrobić porządek w domu ze zbędnymi, zupełnie już do niczego nie potrzebnymi rzeczami. A co gdy w naszym sennym marzeniu segregujemy śmieci? Cóż zapowiada to, że w najbliższym czasie nasze zachowanie wywoła pewnego rodzaju skandal. To czy będzie on łatwiejszy czy trudniejszy do zapomnienia to zależy już tylko i wyłącznie od nas.

Pieniądze w marzeniach znalezione gdzieś pomiędzy śmieciami wiąże się z ostrzeżeniem przed rychłą kradzieżą. Po takim śnie, nawet jeżeli miałby się on nie spełnić, dla własnego dobra i bezpieczeństwa warto będzie zachować nieco bardziej wzmożoną czujność. Zresztą, to ważne jest nie tylko, gdy sny przepowiadają nam kradzież czy oszustwo. Znalezienie w nieczystościach jakiegoś według nas cennego przedmiotu to oznaka szczęścia. Tego, które spotyka nas w najmniej oczekiwanym momencie. To tak jak ze snem. Bo któż by się spodziewał, że w stercie odpadków, nawet tych niezbyt przyjemnie pachnących, nawet jeśli to tylko sen, znaleźć można coś naprawdę wartościowego?

Sen o poszukiwaniu jakiejś rzeczy w kupie śmieci zwiastuje dość poważne niebezpieczeństwo, które ściągniemy na siebie sami, przez swoje własne, nieprzemyślane zachowanie. Natomiast zbieractwo śmieci we śnie to ostrzeżenie, że w naszym bliskim kręgu rodziny czy znajomych znajduje się osoba, która nie życzy nam zbyt dobrze, ze strony której grozić nam może niebezpieczeństwo. Bardzo często jest to także oznaka nadciągających niebawem problemów finansowych. Bardzo często możemy się spotkać z tym, że w wielu sennikach motyw grzebania w śmieciach, niezależnie od celu, interpretowany jest jako nachodzący skandal czy afera z udziałem śniącego.
Jeśli w naszym śnie, ktoś niechcący wdepnie w śmieci, a jest to dla nas osoba znana, powinniśmy zastanowić się nad swoim zachowaniem wobec niej. Oznacza to bowiem fakt, że w najbliższym czasie nieświadomie sprawimy komuś przykrość lub narazimy się komuś swoim zachowaniem.

Wyrzucanie śmieci to czynność którą każdy z nas wykonuje co najmniej kilkukrotnie w ciągu tygodnia. Dlaczego zatem motyw ten pojawia się w naszych snach i co oznacza?

Otóż wiąże się z tym, że osoba śniąca swoje wszystkie obowiązki przerzuca na innych, niestety zamierzając wykpić się od obowiązków może się bardzo niemile rozczarować. We śnie, choć znacznie rzadziej możemy spotkać się także z motywem radioaktywnych odpadów. To symbol nadchodzącego w najbliższym czasie niebezpieczeństwa. Tak jak i odpady tak problem należy zlokalizować i możliwie jak najszybciej dla własnego bezpieczeństwa się go pozbyć. Jeśli tego nie wykonamy, niestety czekają nas bardzo przykre konsekwencje.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl