Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Sposoby na usuwanie trudnych plam

plama

Często wydaje nam się, że niektóre plamy są tak złośliwe, że nie uda nam się ich pozbyć. Okazuje się jednak, że na każdą trudną plamę jest sposób. Kilka rad jak radzić sobie z uciążliwymi plamami:
1. Atrament łatwo usunąć można po przez namoczenie plamy ciepłym mlekiem, następnie wyprać w wodzie z dodatkiem mydła. Jeżeli ten zabieg nie pomoże i plama wciąż jest widoczna użyć wody z solą lub soku z cytryny w taki sam sposób jak poprzednio ciepłego mleka. Jeżeli taka plama znajduje się na grubszym materiale np. dywan należy posypać ją duża ilością soli i pozostawić na kilka godzin, następnie zmyć wodą z mydłem.
2. Czerwone wino to chyba najpopularniejszy rodzaj plam w tym przypadku, także posłużymy się solą. Należy nałożyć na plamę dużą ilość soli, którą trzeba wcierać przy kilkukrotnym wymienianiu. Gdy plama zniknie tkaninę wyprać w zimnej wodzie, a później w pralce. Skuteczna jest, także metoda zamoczenia plamy gorącym mlekiem i wypłukanie w gorącej wodzie.
3. Krew podobnie jak wino czyści się z dodatkiem soli. Jednak tym razem pranie w zimnej wodzie właśnie z solą. Kolejny etap to pranie z dodatkiem mydła, a następnie tradycyjnie w proszku. Pamiętając, aby wszystkie czynności wykonywać w zimnej wodzie. Inna metodą jest zamoczenie w zimnej wodzie oraz natarcie plamy mieszanką z proszku do prania i spirytusu. Po upływie godziny wypłukać w letniej wodzie.
4. Rdze łatwo usunąć można proszkiem do pieczenia. Należy wetrzeć go w plamę, a później wyprać. Zamiast proszku można zastosować sok z cytryny.
5. Czekolada zejdzie po namoczeniu plamy w ciepłym mleku i wypraniu w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła.
6. Świeże plamy z masła najlepiej uprać w gorącej wodzie oraz wetrzeć w nią mąkę ziemniaczaną. Można również wyczyścić taką plamę za pomocą tradycyjnego odplamiacza oraz podsuszyć suszarką.
7. Plamy pozostawione przez jajko można usunąć dodając do prania trochę amoniaku. Jeżeli jest to świeża plama wystarczy wypłukać w zimnej wodzie.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl