Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Zakup pralki – jak wybrać właściwą pojemność?

Pralka jest jednym z najważniejszych urządzeń w każdym mieszkaniu. To jej zadaniem jest pranie naszych ubrań i doprowadzanie ich do stanu niemal tak dobrego, jak zaraz po zakupie. Z tego też powodu osoby planujące zakup pralki powinny przede wszystkim zastanowić się, który produkt będzie idealnie dopasowany do ich potrzeb. Jednym z najważniejszych elementów prowadzących do dobrego wyboru jest decyzja o pojemności pralki. A tych na rynku jest wiele.


Pralki o pojemności 3kg – tego typu maszyny piorące są raczej rzadkością, jednak w dalszym ciągu możemy je znaleźć w sprzedaży. Ładowność pralki na tym poziomie pozwala na jedynie niewielkie pranie, dlatego też jest to rozwiązanie dobre dla singli czy osób bardzo często korzystających z pralni usługowych. Niewielka ilość prania ogranicza jego koszty, a sam zakup pralki nie jest dużym wydatkiem.


Pralki o pojemności 5-6kg – w tym zakresie mamy olbrzymi wybór. Pralki mieszczące 5-6kg prania idealnie sprawdzą się wśród singli często korzystających z pralki, par czy też par z dzieckiem. Ta pojemność pralki pozwala również na pranie firan, zasłon, koców czy narzut. Jeśli chodzi o cenę, zazwyczaj mamy ogromny wybór. Najtańsze pralki kosztują poniżej tysiąca złotych, ale są i takie ponad dwu czy trzykrotnie droższe. Pralka o pojemności 5-6kg jest optymalnym wyborem dla zdecydowanej większości osób.


Pralki o pojemności 7-8kg – również spora oferta urządzeń piorących znajduje się w tym zakresie. Pralki te mają nieco większą pojemność, przez co zazwyczaj są też nieco cięższe. Jeśli chodzi o zakres cenowy, to jest on zbliżony do pralek o pojemności 5-6kg. Ważną zaletą jest jednak to, że większa pojemność bębna spokojnie pozwala na pranie olbrzymiej ilości ubrań, ale również i ręczników, kołder czy innych ciężkich produktów z materiału. Duża pojemność idealnie sprawdzi się wśród rodzin z kilkorgiem dzieci, ale również pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy – możliwe będzie ograniczenie ilości prań dzięki możliwości jednorazowego umieszczenia jego większej ilości w bębnie. To zaś wpłynie bezpośrednio na niższe rachunki za prąd, wodę czy środki piorące.


Pralki o pojemności ponad 10kg – to już prawdziwe „kombajny” piorące. Zazwyczaj są to spore maszyny, które mają dużą ilość funkcji. Najczęściej przeznaczone są do korzystania w firmach. Duża pojemność pozwala na pranie obrusów w restauracji czy pościeli w hotelach. Jednak sprawdzi się również w rodzinach, w których znajduje się kilkoro dzieci. Niestety wraz ze wzrostem pojemności bębna do tego poziomu wzrasta też cena pralki – są one czasem sporo droższe, niż nieco mniejsze modele.


Wybór pralki nie jest zadaniem łatwym, jednak z powodzeniem możemy szybciej podjąć wybór wiedząc, jaka pojemność będzie idealna dla naszego gospodarstwa domowego. W większości przypadków możemy się ograniczyć do pralki o pojemności 6 kilogramów – z powodzeniem spełni ona potrzeby największej grupy odbiorców.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl