Masz pytanie? tel: 733 999 777 e-mail: sklep@koszenasmieci.pl
Architektura parku miejskiego

Park to ważne miejsce w każdym mieście, człowiek szuka miejsc w którym może się wyciszyć i na chwilę zatrzymać. Z całą pewnością obcowanie z naturą działa bardzo pozytywnie na ludzką psychikę. To miejsca odwiedzane przez dorosłych, dzieci, jak i rodziców z dziećmi.

Architektura parku powinna zatem przede wszystkim zapewnić zabawy dla dzieci, dlatego niemal w każdym parku może odnaleźć plac zabaw. Oprócz bujnej roślinności niezwykle ważne jest całe wyposażenie. Park powinien być czysty i zachęcać do codziennego spacerowania po nim. Architektura parku powinna zaprojektować konieczne wyposażenie, do niego należy zaliczyć kosze parkowe, ławki parkowe oraz donice betonowe. Kosze parkowe mają za zadanie utrzymanie czystości w parku, ławki parkowe mają służyć do wygodnego siedzenie, a donice betonowe do wprowadzenia roślinności o innych warunkach glebowych. Architektura parku powinna mieć na celu stworzenie i utrzymanie estetyki całego otoczenia.

Ławki parkowe z reguły są betonowe lub żeliwne, powinny być niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenie. Ważne, aby były wygodne, o odpowiednim rozmiarze i masie, mają odstraszyć potencjalnych wandali oraz złodziei. Muszą być wytrzymałe na szkodliwe działania czynników atmosferycznych. Siedzisko oraz oparcie zazwyczaj są z drewna, a reszta jest betonowa lub żeliwna. W ofercie jest dużo wzorów, ich wybór zależy od upodobań klienta.

Kosze na śmieci parkowe to niezbędny element w każdym parku, zapewniają czystość w parku. W tym celu powinny być rozmieszczone w wielu miejscach i wykonane z materiału odpornego i wytrzymałego, najlepiej z betonu.

Kolejnym akcentem architektury parku są donice betonowe. Beton ma imitować naturalny kamień, wtacza się w otoczenie i z nim współgrać. Dzięki nim można wprowadzić ciekawą roślinność i nadać ciekawy charakter parkowi. Donice betonowe można ustawiać i przestawiać w dowolne miejsce.

Przed dokonaniem wyboru koszy, ławek parkowych oraz donic należy zapoznać się z ich bogatą ofertą, dokonać wizualizacji, w ten sposób można upewnić się w swoim wyborze.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl