Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl

Kosze na śmieci do kuchni

Kuchnia jest miejscem, w którym powstaje najwięcej odpadów, również tych ulegających szybkiemu psuciu się, narażających na rozwój drobnoustrojów i nieprzyjemnych zapachów. To również miejsce, w którym śmieci są najbardziej zróżnicowane, wymagające odpowiednich pojemników do ich segregowania. Wybierając odpowiedni kuchenny kosz na śmieci z naszej kolekcji, możesz zapewnić sobie higienę, ochronić pomieszczenie przed efektami przechowywania odpadów produktów żywnościowych a także umożliwić ich segregację. Nasze produkty wyposażone są w zamykane wieczka, dzięki którym nic nie wydostaje się na zewnątrz, a estetyka i staranność wykonania sprawią, że kosz postawisz w widocznym miejscu.

Kosze na śmieci do kuchni muszą też spełniać odpowiednie wymogi higieniczne. Dzięki naszym produktom zyskasz wyposażenie, które nie sprawi Ci problemów z utrzymaniem w czystości. Bez kłopotu zdejmiesz pokrywę i wygodnie umyjesz wnętrze. Jeśli wybierzesz pojemnik stały, o większym ciężarze, dzięki specjalnemu wkładanemu wiaderku utrzymanie go w czystości będzie wyjątkowo proste. Wystarczy jedynie wyjąć wkład. W ofercie posiadamy zarówno lekkie modele z tworzyw sztucznych, które wygodnie opróżnisz i umyjesz, jak i solidne metalowe kosze przeznaczone do ustawienia na zewnątrz szafek, wykonane w efektownych kolorach pasujących do aranżacji Twojego wnętrza.

Nasz kosz do kuchni zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby. Zróżnicowane kształty pozwolą Ci dopasować go do wolnego miejsca w szafce, a jeśli posiadasz zabudowę z szufladami z powodzeniem umieścisz w jednej z nich dopasowane pojemniki prostokątne, dzięki którym będziesz wygodnie segregować odpady. Oferujemy Ci trwałe i estetyczne produkty o ciekawym designie, zarówno w prostszej i bardziej praktycznej wersji do szafek, jak i w kolorowe, wyszukane modele do ustawienia bezpośrednio na podłodze. W modelach znajdziesz też takie udogodnienia, jak ciche, wolno opadające pokrywy, uszczelki zapobiegające wydostawaniu się zapachów czy specjalne wykończenie dba ułatwiające przesuwanie po podłodze.

Kosz na śmieci do kuchni - pamiętaj o ergonomii

Urządzając kuchnię, zwracamy zwykle duża uwagę na atrakcyjną i ergonomiczną zabudowę, która pozwoli nam maksymalnie wykorzystać powierzchnię tego tak istotnego w każdym domu pomieszczenia. Jeśli faktycznie zależy nam na funkcjonalności, nie wolno zapomnieć o odpowiednim koszu na śmieci. Według statystyk dorosła osoba wytwarza każdego roku około 360 kg śmieci różnego typu – większą ich część stanowią odpady kuchenne, zarówno organiczne jak i wszelkiego rodzaju opakowania po produktach spożywczych, które można często poddać recyklingowi.

Obecnie znajdziemy w sklepach kosze na śmieci wykonane z różnych tworzyw oraz o różnej pojemności, a tym samym możemy bez problemu wybrać optymalne rozwiązanie.

Odpowiednio dobrany kosz na śmieci pozwoli nam na znacznie szybsze przygotowywanie codziennych posiłków i w dodatku umożliwi właściwe gospodarowanie odpadkami. Obecnie producenci, wychodząc naprzeciw potrzebom osób segregujących odpady, oferują nam funkcjonalne kosze na śmieci umożliwiające wstępną segregację. Szukając pojemnika na odpady do kuchni, warto z pewnością rozejrzeć się za takim, który pozwoli na osobne gromadzenie papieru, szkła, plastiku oraz odpadów organicznych. Oczywiście tego rodzaju kosz na śmieci nie może w żaden sposób utrudniać poruszania się po kuchni – najlepiej wybrać model, który można łatwo wkomponować w zabudowę kuchenną. Dobrym rozwiązaniem mogą być kosze na śmieci w formie szuflady lub zabudowane kosze z mocowaniem frontu. Są to rozwiązania idealne w przypadku mniejszych kuchni, w których kosz wolnostojący niepotrzebnie zajmowałby cenną przestrzeń.

Kosze na śmieci kuchenne wolnostojące - dobre rozwiązanie

Jeśli jednak dysponujemy większą ilością miejsca w kuchni, możemy zdecydować się na tradycyjny kosz wolnostojący, który jest rozwiązaniem znacznie tańszym niż kosze w zabudowie. Co należy wziąć pod uwagę, gdy chodzi o kosze na śmieci do kuchni? Przede wszystkim ich kształt i wielkość. Zasadniczo możemy w tym względzie kierować się tylko i wyłącznie własnymi upodobaniami, jednak warto pamiętać, że kwadratowe i prostokątne kosze na śmieci najłatwiej jest dopasować do przestrzeni w szafce zlewozmywakowej. Co do wielkości pojemnika na odpady, poza ilością wytwarzanych przez nas każdego dnia śmieci, musimy wziąć również pod wagę sposób rozmieszczenia przyłączy wodno-kanalizacyjnych – nie zawsze pod naszym zlewozmywakiem znajdziemy wystarczająco dużo miejsca na kosz o znacznej szerokości lub wysokości. Jeśli zamierzamy wstawić kosz do szafki zlewozmywakowej, można zdecydować się na zwykły pojemnik z tworzywa sztucznego. Jeśli natomiast kosz ma stać na zewnątrz, lepszym rozwiązaniem będzie pojemnik z eleganckiej stali nierdzewnej, który będzie stanowił oryginalne dopełnienie aranżacji nowoczesnej kuchni.

Kosz kuchenny umożliwiający segregację odpadów

Jak już wspomnieliśmy, coraz większą popularnością cieszą się kosze na śmieci, które umożliwiają nam wstępną segregację odpadów już we własnej kuchni. Dobrym wyjściem jest zakupienie kilku stosunkowo niedużych koszy, które będą do siebie dopasowane kształtem (przez co zajmą stosunkowo niewiele miejsca). Oczywiście producenci proponują nam również kosze pojedyncze, w których wydzielono osobne pojemniki na śmieci różnego rodzaju. W sklepach kuchenny kosz na śmieciznajdziemy stosunkowo nieduże kosze o łącznej pojemności do 10 litrów, podzielone na trzy przegródki, które będą doskonałym rozwiązaniem, gdy chodzi o efektywną segregację odpadów suchych. Wiele nowoczesnych koszy na śmieci posiada specjalną komorę na środki czystości. Dobrym rozwiązaniem są również kosze na śmieci z pojemnikiem na odpadki organiczne, który to pojemnik można łatwo wyjąć. Opcję to docenimy z pewnością podczas codziennego przygotowywania posiłków.

Na rynku dostępne są kosze na śmieci z przykryciem oraz bez. Kosz kuchenny, do którego wyrzucamy odpady niesegregowane lub też w postaci organicznej, zdecydowanie powinien być wyposażony w pokrywę – przede wszystkich ze względów higienicznych. Szczelne przykrycie w większości przypadków skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnego zapachu w kuchni. Do wybory mamy obecnie kosze na śmieci z pokrywą, którą da się całkiem zdjąć oraz modele z przykryciem uchylnym lub podnoszonym za pomocą wbudowanego pedała. Niezależnie od tego, na którą opcję postawimy, warto zakupić kosz ze specjalnymi uchwytami utrzymującymi wirek na śmieci w tej samej pozycji. Rozwiązanie to znacznie ułatwi późniejszą wymianę worka.

Jak kosz do kuchni to tylko od SimpleHuman!

SimpleHuman to amerykański producent akcesoriów kuchennych i łazienkowych, które dzięki swojemu ponadczasowemu designowi pasują doskonale praktycznie do każdego wnętrza. Wszystkie akcesoria SimpleHuman projektowane są przez prawdziwych specjalistów, stad też są nie tylko bardzo atrakcyjne, ale także nadzwyczaj funkcjonalne. Produkty kalifornijskiego producenta otrzymały dotychczas wiele prestiżowych odznaczeń, m.in. nagrodę Industrial Design Excellence. Obecnie akcesoria SimpleHuman znajdują nabywców na całym świecie.

Firma SimpleHuman została założona w 2000 roku przez Franka Yanga. Od samego początku przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją akcesoriów do łazienki i kuchni, które bazowały na najnowszych technologiach. Założeniem firmy było dostarczenie klientom produktów odznaczających się wyjątkową trwałością i wręcz zaskakujących swoją funkcjonalnością. To właśnie dlatego przedsiębiorstwo od początku wprowadzało na rynek innowacyjne, obsługiwane bezdotykowo dozowniki do mydła, kosze na śmieci oraz rozmaite dozowniki do płynów. W tym momencie, poza wymienionymi produktami, w ofercie SimpleHuman znajdziemy także: stojaki do naczyń, stojaki na ręczniki papierowe, pojemniki na narzędzia kuchenne, wkłady do zlewu itd.

Zwykle jednak z marką SimpleHuman kojarzone są wysokiej klasy kosze na śmieci, które przydadzą się w każdym gospodarstwie domowym. Dostępne są zarówno niewielkie kosze w przystępnych cenach jak i bardziej zaawansowane pojemniki na odpady, które otwierane są bezdotykowo.

Oczywiście również kosze w wersji Retro, otwierane tradycyjnym pedałem, zapewniają użytkownikom pełen komfort. Zarówno mniejsze jak i większe modele wyposażone są w specjalne uchwyty po bokach, dzięki którym przeniesienie kosza staje się znacznie prostsze Antypoślizgowa podstawa, niezawodny system otwierania, a także bezproblemowa wymiana worków powodują, że także i tradycyjne kosze marki SimpleHuman cieszą się sporym zainteresowaniem.

Osoby ceniące nowoczesne technologie mogą zdecydować się na kosze SimpleHuman z wbudowanym sensorem ruchu. Te luksusowe, ultranowoczesne pojemniki na odpady wyposażono w naprawdę niezawodny czujnik ruchu. W praktyce oznacza to, że wystarczy jedynie przesunąć dłonią nad pokrywą kosza, aby się on otworzył. Wiele modeli wyposażono w funkcję 30-sekundowego otwierania pojemnika, która włącza się automatycznie, kiedy często wyrzucamy śmieci. Pojemniki na odpady SimpleHuman z sensorem ruchu to klasa sama w sobie. Nie tylko są nadzwyczaj wygodne w obsłudze, ale w dodatku trwałe. Świadczy o tym chociażby pięcioletnia gwarancją producenta na odporność kosza na korozję. Wewnątrz koszów ze stali znajdują się plastikowe pojemniki, dzięki którym w łatwy sposób można założyć worek na śmieci. To jednak nie wszystko. Pojemniki na odpady nowej generacji mają filtr przeciwdziałający nieprzyjemnym zapachom oraz antypoślizgową podstawę. Ponadto pokryte są powłoką Finderprint Proof, które zapobiega pozostawaniu na powierzchni kosza odcisków palców oraz różnych innych zabrudzeń.

Kosze na śmieci z sensorem ruchu to rozwiązanie unikalne. Sprawdzą się zarówno w kuchni w domu prywatnym jak i w hotelach lub salonach kosmetycznych, gdzie szczególnie istotne jest zachowanie higieny.

Oczywiście również firma SimpleHuman może zaoferować nam kosze do segregacji odpadów. Wykonane z wyjątkowo odpornego tworzywa sztucznego kosze do segregacji sprawdzą się w każdym gospodarstwie domowym. Producent wyposażył swoje kosze do segregacji w specjalne przegrody które można bez problemu wyciągnąć. Oznacza to, że możliwe jest korzystanie z koszy do segregacji zarówno w wersji dwu- jak i jednokomorowej. W koszach do sortowania śmieci wykorzystano technologię shox i pneumatyczne amortyzatory, dlatego też pojemniki otwierają się i zamykają praktycznie bezgłośnie.

Kosze nowej generacji od amerykańskiej firmy SimpleHuman dostępne są również w naszym sklepie internetowym. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z poszczególnymi modelami. Dzięki solidnemu wykonaniu i wykorzystywaniu niezawodnych technologii kosze na śmieci Simple Human można bez przeszkód wykorzystywać przez cała lata. Sprawdź to sam!

Cilio umili i ułatwi Twój pobyt w kuchni

Akcesoria kuchenne najwyższej jakości, odznaczające się wysoką estetyką i starannym wykonaniem – to właśnie może zaoferować nam niemiecka Maraka Cilio. Firma produkuje akcesoria do parzenia kawy, elegancką porcelanę, pojemniki na odpady ze stali nierdzewnej itd. Osoby urządzające właśnie kuchnię w stylu nowoczesnym, z pewnością powinny zapoznać się z najnowszą kolekcją firmy Cilio!

Cilio to marka, której produkty możemy nabyć już od ponad dwudziestu lat. Firma Cilio została założono w Solingen już w 1993 roku. Od samego początku celem firmy było dostarczenie odbiorcom produktów ze szlachetnych surowców, które miały się odznaczać wysoką funkcjonalnością i atrakcyjnym designem. Systematyczny rozwój kolekcji, konsekwentne śledzenie nowych trendów i postawienie na nowe technologie zadecydowały o tym, że marka Cilio już w latach dziewięćdziesiątych zaczęła cieszyć się niekwestionowanym uznaniem na niemieckim rynku akcesoriów kuchennych i łazienkowych.

Na początku firma koncentrowała się na produkcji akcesoriów, które miały promować włoską kulturę picia kawy. Młynki do kawy, akcesoria do espresso itd. – właśnie takie produkty obejmował w pierwszych latach asortyment niemieckiego producenta. Zresztą również dzisiaj akcesoria do parzenia kawy są bardzo ważnym elementem oferty Cilio. Z czasem paleta produktów Cilio znacznie się poszerzyła. W roku 2001 firma wyprodukowała rewolucyjny spieniacz do mleka, kilka lata później wypuściła na rynek kolekcję eleganckich młynków do soli i pieprzu.

Obecnie marka Cilio obejmuje zarówno wspomniane akcesoria do parzenia kawy, jak i zestawy barowe, piknikowe, do serwowania potraw, kosze na śmieci do kuchni, moździerze i dozowniki do przypraw itd. Wszystkie produkty są nadzwyczaj atrakcyjne, wykonane ze stali szlachetnej lub innych materiałów, których wspólną cechą jest ogromna wytrzymałość.

Jeśli zainteresowały Was innowacyjne produkty tej niemieckiej firmy, będzie nam miło zaprezentować dostępne w naszym sklepie pojemniki na odpady do kuchni Cilio, które będą bez wątpienia świetnym dopełnieniem aranżacji każdej nowoczesnej kuchni. Decydując się na zakup niewielkich, dekoracyjnych, a przy tym praktycznych koszy stołowych Cilio, masz pewność, że wybierasz produktów wysokiej klasy w korzystnej cenie.

Stołowe kosze na śmieci Cilio to pojemniki niewielkich gabarytach, które nie zajmą zbyt wiele miejsca na stole. Jednocześnie pozwolą na zachowanie porządku również w trakcie posiłków. Niewielki kosz stołowy można wykorzystywać także jako podręczny pojemnik na odpady podczas różnych prac kuchennych. Z racji tego, że kosze wykonano z matowej stali nierdzewnej, cechują się eleganckim, a przy tym dyskretnym wyglądem. Oczywiście kosze stołowe Cilio mają szczelne zamykanie.

Pomysłowa kuchnia...

Marka Iris jest doskonale znana wszystkim sympatykom nowoczesnych artykułów gospodarstwa domowego. Warto przyjrzeć się szczególnie produktom kuchennym, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Również w Polsce produkty wspomnianej firmy są doskonale znane. W naszym sklepie także można znaleźć szeroki wybór asortymentu od Iris, wśród którego każdy wyszuka coś dla siebie. Należy podkreślić, że firma cieszy się ponad czterdziestoletnią tradycją, regularnie powiększając swoją bogatą ofertę. Co więcej, współpracuje ona z najlepszymi projektantami, którzy dbają o odpowiedni wygląd poszczególnych produktów. Warto wspomnieć, że Iris jest marką hiszpańską, a za jej założyciela uznaje się Miguel'a Moralesa. Od początku swojej działalności firma starała się zaproponować konsumentom najnowocześniejsze rozwiązania, które znakomicie sprawdzały się w każdym gospodarstwie domowym. Ta zasada jest nadal aktualna, czego dowodem jest współczesna oferta Iris. W naszym sklepie można znaleźć między innymi wysokiej jakości pojemniki na lunch, sygnowane tą marką. Są one dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, jednakże nie tylko ich design zasługuje na uwagę. Należy bowiem wspomnieć, że pojemniki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby były w stu procentach funkcjonalne, jednocześnie dbając o zadowalającą świeżość przechowywanych produktów spożywczych. Mają one twardą konstrukcję, umożliwiając transportowanie owoców oraz warzyw. U nas można także znaleźć wysokiej jakości kosze piknikowe pochodzące od wspomnianej marki. Zachwycają one nie tylko stylowym designem, ale także wieloma funkcjonalnymi atutami. Poszczególne produkty mogą okazać się niebanalnym dodatkiem do stylizacji, czego najlepszym dowodem są torebki na lunch dla kobiet. Warto podkreślić, że marka Iris przykłada ogromną wagę do wygody w użytkowaniu proponowanego asortymentu. Przykładem są nie tylko wymienione kosze oraz pojemniki, ale także większe torby na żywność. Nic dziwnego, że z roku na rok firma może pochwalić się coraz większym gronem zadowolonych klientów, którzy chętnie decydują się na zakup jej produktów. W jej ofercie znajduje się szeroki wybór pojemników, które różnią się konkretnymi parametrami – takimi jak pojemność, kolorystyka czy kształt. Dzięki temu każdy potencjalny konsument ma szansę znaleźć dla siebie dokładne to, czego oczekuje. Nasz sklep gwarantuje bardzo atrakcyjne ceny firmowych produktów marki Iris, które z pewnością usatysfakcjonują każdego klienta. Zachęcamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl