Witaj w sklepie Koszenaśmieci.pl! Potrzebujesz pomocy? tel.: 71 757 58 30 e-mail: sklep@koszenasmieci.pl

Kosze na śmieci do kuchni

Kosz na śmieci 5l metalowy matowy HiG Kosz na śmieci 5l metalowy matowy HiG
Dystrybutor: HiG
Cena: 30,75 zł
szt.
zobacz więcej
Kosz na śmieci 14l metalowy matowy HiG Kosz na śmieci 14l metalowy matowy HiG
Dystrybutor: HiG
Cena: 56,58 zł
szt.
zobacz więcej
Kosz na śmieci 20l metalowy matowy HiG Kosz na śmieci 20l metalowy matowy HiG
Dystrybutor: HiG
Cena: 91,02 zł
szt.
zobacz więcej
Kosz na śmieci 30l metalowy matowy HiG Kosz na śmieci 30l metalowy matowy HiG
Dystrybutor: HiG
Cena: 130,38 zł
szt.
zobacz więcej
Kosz na śmieci 40l metalowy połysk HiG Kosz na śmieci 40l metalowy połysk HiG
Dystrybutor: HiG
Cena: 157,44 zł
szt.
zobacz więcej

Kuchnia jest miejscem, w którym powstaje najwięcej odpadów, również tych ulegających szybkiemu psuciu się, narażających na rozwój drobnoustrojów i nieprzyjemnych zapachów. To również miejsce, w którym śmieci są najbardziej zróżnicowane, wymagające odpowiednich pojemników do ich segregowania. Wybierając odpowiedni kuchenny kosz na śmieci z naszej kolekcji, możesz zapewnić sobie higienę, ochronić pomieszczenie przed efektami przechowywania odpadów produktów żywnościowych a także umożliwić ich segregację. Nasze produkty wyposażone są w zamykane wieczka, dzięki którym nic nie wydostaje się na zewnątrz, a estetyka i staranność wykonania sprawią, że kosz postawisz w widocznym miejscu.

Kosze na śmieci do kuchni muszą też spełniać odpowiednie wymogi higieniczne. Dzięki naszym produktom zyskasz wyposażenie, które nie sprawi Ci problemów z utrzymaniem w czystości. Bez kłopotu zdejmiesz pokrywę i wygodnie umyjesz wnętrze. Jeśli wybierzesz pojemnik stały, o większym ciężarze, dzięki specjalnemu wkładanemu wiaderku utrzymanie go w czystości będzie wyjątkowo proste. Wystarczy jedynie wyjąć wkład. W ofercie posiadamy zarówno lekkie modele z tworzyw sztucznych, które wygodnie opróżnisz i umyjesz, jak i solidne metalowe kosze przeznaczone do ustawienia na zewnątrz szafek, wykonane w efektownych kolorach pasujących do aranżacji Twojego wnętrza.

Nasz kosz do kuchni zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby. Zróżnicowane kształty pozwolą Ci dopasować go do wolnego miejsca w szafce, a jeśli posiadasz zabudowę z szufladami z powodzeniem umieścisz w jednej z nich dopasowane pojemniki prostokątne, dzięki którym będziesz wygodnie segregować odpady. Oferujemy Ci trwałe i estetyczne produkty o ciekawym designie, zarówno w prostszej i bardziej praktycznej wersji do szafek, jak i w kolorowe, wyszukane modele do ustawienia bezpośrednio na podłodze. W modelach znajdziesz też takie udogodnienia, jak ciche, wolno opadające pokrywy, uszczelki zapobiegające wydostawaniu się zapachów czy specjalne wykończenie dba ułatwiające przesuwanie po podłodze.

Kosz na śmieci do kuchni - pamiętaj o ergonomii

Urządzając kuchnię, zwracamy zwykle duża uwagę na atrakcyjną i ergonomiczną zabudowę, która pozwoli nam maksymalnie wykorzystać powierzchnię tego tak istotnego w każdym domu pomieszczenia. Jeśli faktycznie zależy nam na funkcjonalności, nie wolno zapomnieć o odpowiednim koszu na śmieci. Według statystyk dorosła osoba wytwarza każdego roku około 360 kg śmieci różnego typu – większą ich część stanowią odpady kuchenne, zarówno organiczne jak i wszelkiego rodzaju opakowania po produktach spożywczych, które można często poddać recyklingowi.

Obecnie znajdziemy w sklepach kosze na śmieci wykonane z różnych tworzyw oraz o różnej pojemności, a tym samym możemy bez problemu wybrać optymalne rozwiązanie.

Odpowiednio dobrany kosz na śmieci pozwoli nam na znacznie szybsze przygotowywanie codziennych posiłków i w dodatku umożliwi właściwe gospodarowanie odpadkami. Obecnie producenci, wychodząc naprzeciw potrzebom osób segregujących odpady, oferują nam funkcjonalne kosze na śmieci umożliwiające wstępną segregację. Szukając pojemnika na odpady do kuchni, warto z pewnością rozejrzeć się za takim, który pozwoli na osobne gromadzenie papieru, szkła, plastiku oraz odpadów organicznych. Oczywiście tego rodzaju kosz na śmieci nie może w żaden sposób utrudniać poruszania się po kuchni – najlepiej wybrać model, który można łatwo wkomponować w zabudowę kuchenną. Dobrym rozwiązaniem mogą być kosze na śmieci w formie szuflady lub zabudowane kosze z mocowaniem frontu. Są to rozwiązania idealne w przypadku mniejszych kuchni, w których kosz wolnostojący niepotrzebnie zajmowałby cenną przestrzeń.

Kosze na śmieci kuchenne wolnostojące - dobre rozwiązanie

Jeśli jednak dysponujemy większą ilością miejsca w kuchni, możemy zdecydować się na tradycyjny kosz wolnostojący, który jest rozwiązaniem znacznie tańszym niż kosze w zabudowie. Co należy wziąć pod uwagę, gdy chodzi o kosze na śmieci do kuchni? Przede wszystkim ich kształt i wielkość. Zasadniczo możemy w tym względzie kierować się tylko i wyłącznie własnymi upodobaniami, jednak warto pamiętać, że kwadratowe i prostokątne kosze na śmieci najłatwiej jest dopasować do przestrzeni w szafce zlewozmywakowej. Co do wielkości pojemnika na odpady, poza ilością wytwarzanych przez nas każdego dnia śmieci, musimy wziąć również pod wagę sposób rozmieszczenia przyłączy wodno-kanalizacyjnych – nie zawsze pod naszym zlewozmywakiem znajdziemy wystarczająco dużo miejsca na kosz o znacznej szerokości lub wysokości. Jeśli zamierzamy wstawić kosz do szafki zlewozmywakowej, można zdecydować się na zwykły pojemnik z tworzywa sztucznego. Jeśli natomiast kosz ma stać na zewnątrz, lepszym rozwiązaniem będzie pojemnik z eleganckiej stali nierdzewnej, który będzie stanowił oryginalne dopełnienie aranżacji nowoczesnej kuchni.

Kosz kuchenny umożliwiający segregację odpadów

Jak już wspomnieliśmy, coraz większą popularnością cieszą się kosze na śmieci, które umożliwiają nam wstępną segregację odpadów już we własnej kuchni. Dobrym wyjściem jest zakupienie kilku stosunkowo niedużych koszy, które będą do siebie dopasowane kształtem (przez co zajmą stosunkowo niewiele miejsca). Oczywiście producenci proponują nam również kosze pojedyncze, w których wydzielono osobne pojemniki na śmieci różnego rodzaju. W sklepach kuchenny kosz na śmieciznajdziemy stosunkowo nieduże kosze o łącznej pojemności do 10 litrów, podzielone na trzy przegródki, które będą doskonałym rozwiązaniem, gdy chodzi o efektywną segregację odpadów suchych. Wiele nowoczesnych koszy na śmieci posiada specjalną komorę na środki czystości. Dobrym rozwiązaniem są również kosze na śmieci z pojemnikiem na odpadki organiczne, który to pojemnik można łatwo wyjąć. Opcję to docenimy z pewnością podczas codziennego przygotowywania posiłków.

Na rynku dostępne są kosze na śmieci z przykryciem oraz bez. Kosz kuchenny, do którego wyrzucamy odpady niesegregowane lub też w postaci organicznej, zdecydowanie powinien być wyposażony w pokrywę – przede wszystkich ze względów higienicznych. Szczelne przykrycie w większości przypadków skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnego zapachu w kuchni. Do wybory mamy obecnie kosze na śmieci z pokrywą, którą da się całkiem zdjąć oraz modele z przykryciem uchylnym lub podnoszonym za pomocą wbudowanego pedała. Niezależnie od tego, na którą opcję postawimy, warto zakupić kosz ze specjalnymi uchwytami utrzymującymi wirek na śmieci w tej samej pozycji. Rozwiązanie to znacznie ułatwi późniejszą wymianę worka.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl