Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl

Kosze na śmieci automatyczne z czujnikiem na podczerwień od Nine Stars USA

Kosz na śmieci to niezbędny element użytkowy w każdym mieszkaniu, domu, biurze, sklepie i w przestrzeniach publicznych. Dzięki coraz bardziej rozwiniętym technologiom oraz konkurencji na rynku producenci stale tworzą lepsze, bardziej estetyczne kosze, które nie psują aranżacji wnętrz. Sprawiło to, że współcześnie kosz na śmieci stanowi nie tylko zło konieczne, ale także stylowy element wystroju. Co by było gdyby dodatkowo istniały inteligentne kosze na śmieci? Odpowiedz na to pytanie udzielili Nine Stars Group wypuszczając na rynek kosze automatyczne.

Czym jest automatyczny kosz na śmieci?

Inteligentny kosz na śmieci oznacza tyle co kosz bezdotykowy. To świetne rozwiązanie, które udaremnia konieczność ręcznego używania pokrywy oraz innych elementów kosza na śmieci. Zwyczajne kosze są siedliskami bakterii i zarazków. Kosz na podczerwień nie wymaga od użytkowników żadnego kontaktu z jego elementami, ponieważ jest otwierany i zamykany za pomocą specjalnego mechanizmu.

Bezdotykowe kosze na śmieci - rodzaje i dodatki

Rozumiejąc różnorodność potrzeb swoich klientów Nine Stars USA zaprojektował dwa rodzaje inteligentnych koszy na śmieci. Pierwszym z nich jest opisany wyżej kosz z sensorem zamontowanym na pokrywie. Drugi natomiast to kosz, w którym czujnik zamontowany jest na dole, z przodu obudowy. W ten sposób śmietnik otwierany jest za pomocą stopy. Kosze wykonane są w większości ze stali nierdzewnej. Jednakże jeśli dla klienta istotna jest także barwa pojemnika Nine Stars oferuje również kosze wykonane z plastiku. Dostępne są one w wielu różnych kolorach.

Wychodząc na przeciw różnym nakazom chwili producent oferuje również możliwość zakupu poszczególnych elementów wyposażenia pojemnika. Można zatem, w razie potrzeby, nabyć pokrywę z sensorem do każdego modelu, pojemniki na baterie oraz pierścienie podtrzymujące.

Producent Nine Stars USA

Opisując rynkowy fenomen - bezdotykowe kosze na śmieci - nie można zapomnieć o Nine Stars USA. Producent ten z sukcesem wprowadził czujnik ruchu do pokryw pojemników na śmieci już w 1999 roku. Szybki rozwój firmy pozwolił na umiędzynarodowienie produkcji. W 2002 roku otwarta została pierwsza fabryka w Chinach, w 2007 roku pojawiła się już druga. Trzy lata później zostało otwarte pierwsze centrum dystrybucyjne poza krajem-matką firmy. Umieszczono je w Kanadzie. Nine Stars na tym nie poprzestało i wprowadziło kolejną innowację - czujnik znajdujący się na dole obudowy wpuszczony do obiegu w 2011 roku. Wreszcie 2015 rok przyniósł ekspansję na kontynent europejski - Nine Stars otworzyło centrum dystrybucji w Holandii. Dwa lata później kolejne centra otworzono w Japonii oraz Singapurze.

Jak działa kosz na śmieci na podczerwień?

Kosze na śmieci bezdotykowe opierają się na działaniu czujnika podczerwieni. Jest on zamontowany na przedzie pokrywy, dzięki czemu nie trudno uruchomić jego reakcję. Wystarczy zbliżyć dłoń lub jakikolwiek inny obiekt na odległość nie większą niż 10 cm do sensora a pokrywa kosza sama się otworzy. Po wyrzuceniu śmieci pokrywa automatycznie zamyka się. Rozwiązanie czyste, nowoczesne, wręcz perfekcyjne.

Jak zbudowane są kosze na sensor?

Kosz automatyczny składa się z kilku elementów, które w połączeniu tworzą inteligentny system Nine Stars USA. Na górze kosza umieszczona jest specjalna komora na cztery baterie, dzięki którym kosz może samodzielnie działać. Na pokrywie zamontowany jest włącznik (na zewnątrz) oraz wyłącznik (od spodu). Oba te elementy są energooszczędne i wodoodporne. Na powierzchni 25 centymetrów na pokrywie znajduje się specjalny czujnik ruchu, dzięki któremu działa cały kosz bezdotykowy. Istnieje także możliwość zresetowania sensora za pomocą ręcznego przycisku otwierania. Pozwala on także na dłuższe utrzymanie otwartej pokrywy, co jest funkcją bardzo przydatną, na przykład wtedy, gdy chcemy opróżnić kosz i włożyć świeży worek. Otwarcie kosza jest szerokie, dzięki czemu wygodniej się z niego korzysta. Dla zwiększenia komfortu kosze Nine Stars USA wyposażone są dodatkowo w specjalny pierścień, który podtrzymuje worek na śmieci.

Inteligentne kosze na śmieci wykonane są z najlepszej jakości materiałów. Ich trwałość zapewnia obudowa wykonana ze stali szlachetnej. Kosze mają pojemność od ośmiu do pięćdziesięciu litrów.

Dioda sygnalizująca tryb pracy

O pracy pojemnika na śmieci informuje nas specjalna dioda. Pulsowanie diody oznacza gotowość do pracy, kolor zielony sygnalizuje otwieranie pokrywy a czerwony jej zamykanie, natomiast mruganie diody na żółto oznacza, że czas wymienić baterie na nowe.

Wskazówki dla użytkowników

Kosze na śmieci z sensorem to bardzo wygodne rozwiązanie. Wymagają one jednak specjalnego traktowania. Jak należy dbać o taki pojemnik? Oto kilka przydatnych porad. Po pierwsze należy pamiętać o tym, że koszy jest nazywany bezdotykowym nie bez powodu. Nie należy na siłę zamykać ani otwierać pokrywy, ponieważ może to zniszczyć cały mechanizm. Nawet jeśli z jakiegoś powodu pokrywa nie chce się otworzyć, nie podnosimy jej samodzielnie, lecz w pierwszej kolejności sprawdzamy baterie lub używamy przycisku push. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że po kilku sekundach od otworzenia kosz automatycznie zamknie się. Jeśli chcemy by pozostał otwarty na dłużej musimy użyć przycisku ręcznego. Niektóre modele mają także specjalną funkcję “Open/Close”, dzięki której sami decydujemy kiedy śmietnik jest otwarty a kiedy zamknięty.

Bardzo istotną kwestią jest również dbanie o czujniki. Oczywiście są one wodoodporne, jednakże nie oznacza to, że można bezustannie lać na nie wodę. Dlatego też porywy nie myjemy pod bieżącą wodą. Należy także nie narażać sensora na przegrzanie, np.: przez promienie słoneczne.

Aby zadbać o estetykę pomieszczeń, w których istnieje konieczność wyrzucania śmieci dobrze jest zainwestować w inteligentny kosz. Dzięki niemu zadbamy o nienaganną higienę, gdyż zapewni nam on: brak kontaktu z zarazkami, neutralizację nieprzyjemnego zapachu i niewidoczny na zewnątrz worek. Szeroka gama dostępnych kształtów i kolorów pozwala na dopasowanie takiego pojemnika na odpady do każdego wnętrza. Nine Stars pozwala nam zatem na połączenie stylu z praktycznym rozwiązaniem.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl