Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Cierpisz na alergię? EKO PRANIE to coś dla Ciebie!

Żyjemy w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku. Astma i alergia, to już choroby cywilizacyjne. Masz wrażliwą, alergiczną skórę? Wypróbuj Eko pranie! To zdrowe nie tylko dla Ciebie, ale również dla środowiska naturalnego. Sposobów na Eko pranie jest mnóstwo. Przyjrzyjmy się niektórym z nich:


1. Mydła i środki piorące bez fosforanów.

Zwykłe szare mydło to wręcz niezastąpiony i niezawodny środek piorący i odplamiający. Doskonale dopiera nawet trudne plamy, nie zawiera barwników, konserwantów i środków zapachowych, co czyni go idealnym środkiem piorącym dla osób ze schorzeniami alergicznymi. Szare mydło sprawdza się głównie przy praniu ręcznym, choć starte na tarce można z powodzeniem zastosować w pralce automatycznej. Mydło jest środkiem w pełni biodegradowalnym, a więc przyjaznym dla środowiska.
Dla osób zapracowanych, korzystających wyłącznie z pralki, które oczekują delikatnych, ale jednocześnie maksymalnie prostych rozwiązań dobrym pomysłem będzie zakup proszku lub płynu do prania bez fosforanów. Środki takie znajdziemy głównie wśród linii preparatów przeznaczonym do prania ubrań dziecięcych. Są przyjazne dla środowiska i dla naszej skóry. Z reguły są pozbawione barwików i konserwantów, nie zawierają lub zawierają małe ilości środków zapachowych.

2. Eko kule piorące.

To świetne rozwiązanie dla wygodnych i oszczędnych. Ich działanie opiera się na wykorzystaniu właściwości aktywnego tlenu. Są niezwykle ekonomiczne. Jedna kula wystarcza na około 400 prań, czyli około roku użytkowania. Przy ich użyciu nasze Eko pranie będzie bardzo oszczędne, bowiem doskonale dopierają w niskich temperaturach co czyni pranie znacznie tańszym. Kule piorące są całkowicie antyalergiczne, nie zawierają żadnych substancji szkodliwych, nadają ubraniom wyjątkową miękkość i świeżość, a ponadto posiadają właściwości antybakteryjne oraz zapobiegają powstawaniu pleśni. To niemal idealny sposób na Eko pranie. Jedyną wadą kuli piorących jest ich relatywnie wysoka cena. Jednak biorąc pod uwagę wszystkie zdrowotne, ekologiczne i ekonomiczne korzyści, które daje pranie przy ich użyciu można z całą stanowczością stwierdzić, że są warte swojej ceny.

3. Orzechy piorące i soda oczyszczona.

Tak modne ostatnio orzechy piorące, to owoce drzewa o nazwie Orzechowiec myjący występującego w Nepalu i Indiach. Zawierają one kilkanaście procent saponin, co czyni jest doskonałym środkiem piorącym. Są antyalergiczne, wykazują właściwości przeciwgrzybiczne, antybakteryjne i insektobójcze. Są delikatne dla tkanin, ożywiają kolory ubrań, zmiękczają pranie. Orzechy piorące nadają się zarówno do prania ręcznego, jak i w pralce. Eko pranie to nie jedyne ich zastosowanie. Nadają się również do mycia całego ciała, włosów, sprzątania. Są niedrogie, a jeden kilogram wystarcza na około 150 prań w temperaturze 60 stopni.
Soda oczyszczona jest doskonałym uzupełnieniem prania w indyjskich orzechach. Sprawdza się przy mocno zabrudzonym praniu, plamach, czy wtedy, gdy chcemy nadać świeżość bieli. Ponadto również działa odkażająco i antygrzybicznie.

4. Eko pranie w ziołach.

To nie pomyłka! Pranie w ziołach jest możliwe. Choć niewiele osób słyszało o tej metodzie z pewnością warto ją wypróbować. To stara ludowa metoda prania wykorzystywana z powodzeniem przez naszych przodków, kiedy proszki do prania, a nawet mydło, nie były jeszcze znane ludzkości. Popularne zioła takie jak kolendra i lubczyk sprawdzają się nie tylko w pielęgnacji włosów i ciała, ale również doskonale radzą sobie z praniem. Kolendra nie tylko usuwa z tkanin brud i niweluje zapach potu, ale także działa przeciw pchłom i wszom. Lubczyk wykazuje, z kolei, silne działanie dezodorujące i dezynfekujące. Warto skorzystać z tej metody.
Jak widać sposobów na Eko pranie jest wiele i z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl