Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Jak prać ubranka noworodka?

noworodek

Jeśli zadajesz sobie to pytanie, to z pewnością jesteś, bądź za chwilę zostaniesz mamą.
Tak, czy owak - bardzo dobrze, że zadajesz sobie takie pytanie i szukasz na nie odpowiedzi, bo temat choć błahy, to jednak bardzo ważny. Wydawałoby się, że pranie, to pranie i niczym nie powinno się różnić to, dla kogo pierzemy. Nic bardziej mylnego. Wyprać ubranka dla niemowląt, a dla dorosłego osobnika, to zasadnicza różnica. Na czym ona polega?

Przede wszystkim na tym, że ciuszki dla maleństwa pierze się w delikatnych detergentach, takich które nie podrażnią jego delikatnej skóry. Inaczej to się ma, jeśli jest mowa o ubraniach dorosłego. Skóra noworodka jest niezwykle wrażliwa na wszystko z czym ma kontakt, przede wszystkim na ubranka. Te wyprane w proszkach, lub płynach zawierających sztuczne barwniki, rozjaśniacze, odplamiacze i enzymy, które zazwyczaj osadzają się na tkaninach, mogłyby doprowadzić do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych u dziecka. Czy warto tak ryzykować?

Będąc mamą z pewnością masz świadomość tego, jak ważne jest zadbanie o zdrowie swojej pociechy. Jakie więc środki do prania wybierać, by były bezpieczne? Przede wszystkim takie, które posiadają pozytywną opinię uznanego instytutu, np. Instytut Matki I Dziecka. Na rynku jest dostępnych mnóstwo produktów do prania ubranek dziecięcych. Z wyborem problemu mieć nie powinna żadna mama. Lekarze zwracają uwagę młodym i niedoświadczonym rodzicom, których dziecko ma problemy ze skórą, że warto prać odzież dziecięcą w jednym proszku, bądź płynie i nie zmieniać ich co chwilę na inny.


Wiele mam, być może i Ty zastanawiasz się nad tym, czy ubranka maluszka prać ręcznie, czy w pralce. Wszystko zależy od rodzaju zabrudzenia i tkaniny. Jeśli ubranko jest silnie zabrudzone i nie ma szans na to, by plamy zniknęły podczas prania ręcznego, to nie pozostaje nic innego, jak wrzucić je do pralki. Obecnie produkuje się ubranka bardzo dobrej jakości, które nie niszczą się mimo prania w pralce, więc jeśli odzież Twojego dziecka należy do kategorii tych - dobrych gatunkowo, to nie ma żadnych przeciwwskazań co do tego, żeby prać w pralce. Niewielkie zabrudzenia na delikatnych ubrankach lepiej jest prać ręcznie. Masz większą pewność, że nie ulegną zniszczeniu. Warto zaufać także płynom zmiękczającym, jeśli chcesz, by ubranka Twojego malca były miękkie i pachnące. Wiele mam może mieć pewne obawy, by je stosować, ale specjalne produkty dla dzieci z pozytywnymi opiniami uznanych instytutów są naprawdę bezpieczne i możesz być spokojna o swoją pociechę.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl