Masz pytanie? tel: 733 888 555 e-mail: sklep@higieniczny.pl
Jak umyć okna bez smug?

Co najmniej dwa razy w roku każda dobra gospodyni domowa myje szyby. Czyste okna wpuszczają więcej światła i sprawiają, że wnętrza wyglądają na jaśniejsze oraz bardziej przestronne. Jeśli chcesz osiągnąć naprawdę dobre efekty, myj okna nawet co 4 tygodnie – w ten sposób zawsze będą lśnić czystością i wyglądać idealnie.

W sklepie znajdziesz wiele skutecznych płynów przeznaczonych specjalnie do mycia okien. Stosowanie takich preparatów skutecznym rozwiązaniem, które pozwoli na idealne wyczyszczenie szyb. Jeśli jednak wolisz bardziej oszczędne metody, możesz wykorzystać domowe sposoby. Sprawdzają się równie dobrze i są bardzo proste.

Poważnym problemem w czasie czyszczenia szyb jest zapobieganie smugom. Wyraźne smugi są widoczne z daleka i sprawiają, że pomimo mycia okna wyglądają na brudne. Na szczęście da się tego łatwo uniknąć. Przed pracą przygotuj dwa pojemniki. W pierwszy powinna znaleźć się woda z dodatkiem niedużej ilości płynu do czyszczenia (wystarczy zwykły płyn do mycia naczyń), w drugim czysta woda. Będziesz potrzebować również dwóch czystych szmatek, najlepiej z bawełny. Do wody z detergentem możesz dodać kilka kropel octu.

Mycie okien zacznij od wytarcia brudu przy pomocy pierwszej szmatki, płucząc ją w wodzie z detergentem. Drugą szmatkę zanurz w czystej wodzie i zastosuj do zmycia pozostałości płynu z szyby. Teraz wystarczy, że przetrzesz szybę do sucha papierowym ręcznikiem, a okno będzie lśniło czystością bez żadnych smug. Niektórzy polecają również polerowanie szyb przy pomocy gazet. Pamiętaj jednak żeby wykorzystać zwykłe, codzienne gazety, zamiast kolorowych magazynów drukowanych na śliskim, twardym papierze.

Nigdy nie należy czyścić okien wyłącznie na sucho, ponieważ drobinki brudu, które przywarły do szkła mogą porysować powierzchnię szyby. Mycie zaczynaj zawsze od ram – wystarczy, że przetrzesz je wilgotną ściereczką z detergentem. Do mycia szyb możesz również użyć ściereczek z mikrofibry, które są bardzo chłonne i dobrze zbierają wszystkie zabrudzenia.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl